WaikikiWaikiki

За Нас

person-photo

Ohridija PetrovskaAccount department

Регулирање и следење на тековното работење. Основно познавање во презентација на понуди.

 

person-photo

Elena DrenkovskaSales manager

Соработка со агенции во земјата и странство. Соработка со хотели, изработка, презентација и реализација на аранжмани, хотели и вили

person-photo

Tanja VasilevskaBooking department

Резервации во земјава и странство. Соработка со хотели, изработка, презентација и реализација на аранжмани, хотели и вили

person-photo

Milena PetrovskaIT department

Изработка и ажурирање на вебстрана. Маркетинг и објава на понуди, социјални мрежи. Основно познавање во презентација на понуди.

Туристичка Агенција Ваикики Травел / Turisticka Agencija Waikiki Travel / Travel Agency Waikiki Travel

Лиценца

“A”

Waikiki logo plavo-visoka rezolucija-01

LogoSKTM-120

За нас

Туристичката агенција Ваикики Травел е формирана септември 2013 година во централниот регистар на РМ и поседува валидна лиценца А за туристичко работење, издадена од надлежноното Министерство за економија на РМ. Нашиот тим во моментов брои 4 редовно вработени лица, истиот е високо образован и стручен во областа на туристичкото работење. Креативната енергија, ентузијазмот и подлогата од богатото работно искуство во земјава и странство, се рамката низ која се движиме. За овие неколку години постоење на пазарот, веќе се наметнавме со одредени предности и карактеристики кои стануваат наше обележје. Имено, кај нас секогаш ќе наидете на јасна и реална презентација на услугата која се нуди, одговор на сите Ваши прашања, љубезност и ненаметливост преточена во еден срдечен однос кон нашите сегашни и идни комитенти, кој се надеваме ќе не доведе до уште повеќе пријатели. Нашите туристички консултанти се секогаш подготвени да асистираат онаму каде е потребно, при избирање на најдобрата понуда согласно барањата и планираниот буџет. Од особено значење ни се искуствата на нашите ценети патници, било позитивни или негативни, затоа што само така, ние и Вие, можеме секојдневно да се подобруваме и да растеме заедно. Будно ги следиме актуелните и современи трендови во туризмот, потпирајќи се на модерната технологија и алатките кои ни ги пружа модерното време. Преку наште медиуми: веб, информативно писмо, социјални мрежи и печатени материјали ќе се обидеме да ја донесеме понудата поблиску до Вас. Нашата понуда генерално вклучува редовни понуди, но и оние најинтересните т.н. Early Booking, Last Minute и специјални понуди преку кои, Вам клиентите ќе Ви биде овозможено да резервирате и заштедите истовремено. Ве покануваме да не контактирате (виртуелно или лично, кај нас во агенција) без разлика какво е Вашето барање, можеби за промена ќе бидете пресретнати од една поинаква срдечност и конечно ќе ја најдете понудата која барате 🙂

Во моментов нашата агенција ги опфаќа примарно следниве туристички услуги:

ЛЕТУВАЊЕ

*Организирани и индивидуални аранжмани во Грција. Гарантирани соби во фиксен закуп со инстант кофирмација, како и најголем избор на хотелско сместување на барање по гарантирано најдобри цени.

*Организирани чартер пакет аранжмани за Турција, Анталија. Во рамките на нашата генерална летна понуда, редовно заземаме учество на чартер програмата за Анталија и регионот, имајќи на понуда голем број на хотели погодни за сечиј вкус и буџет.

*Индивидуални патувања кои може да вклучуваат сместување, превоз, трансфер, водич, како и рен а кар услуги низ цела Европа и светот, подготвени внимателно по Ваш вкус.

ЗИМУВАЊЕ

*Организирани и индивидуални аранжмани за Бугарија, во најпознатите зимски центри Банско, Боровец и Пампорово. Соби во фиксен закуп и огромна понуда на хотели на барање, по најдобри цени на пазарот.

*Индивидуални аранжмани кои може да вклучуваат сместување, превоз и ски пас по познатите ски центри во Европа.

ПРАЗНИЧНИ И ВИКЕНД АРАНЖМАНИ

*Дел од нашата генерална годишна понуда се успешно реализираните празнични патувања во регионот и европските метрополи. Голем број наши патници веќе уживаа празнично во Банско, Соко Бања, Будва, Острог и Дубровник, Халкидики, Метеори, Солун и Лутраки, други ги посетија Венеција, Верона и Фиренца, монденскиот Азурен Брег, Истанбул, Прага и Виена, и уште многу други…

*Индивидуални аранжмани во регионот и пошироко. Станавме препознатливи уште од почетокот со понудата на најдобри цени за хотелско или приватно сместување пред сè за Грција и бугарските планински центри за празници и продолжени викенди, погодни за оние клиенти кои патуваат со сопствен превоз.

ИНДИВИДУАЛНИ АРАНЖМАНИ

*Во склоп на нашето секојдневно работење, постојано изготвуваме индивидуални туристички понуди, согласно Вашите барања и планиран буџет за било кое место на земјината топка. Доколку сакате да патувате, ама не знаете каде, може слободно да не контактирате за предлози и сугестии.

ПРЕВОЗ

*Редовен автобуски превоз за време на летната сезона (од мај до септември) за туристичките центри во Грција.

*Редовен автобуски превоз за време на зимската сезона (од јануари до март) за туристичките центри во Бугарија.

*Редовна продажба на авио билети за сите дестинации во светот, како и редовна летна продажба на чартер билети по најдобри цени до островите во Грција.

ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ

*И за крај, за секој случај никогаш не заборавајте за било кое патување надвор од земјава, да понесете со себе задолжително патничко и здравствено осигурување кое ние го изготвуваме по убедливо најниски цени преку нашите пријатели Осигурување Македонија, односно Виена Иншуранс Груп.

Почитувани клиенти, пријатели и соработници,
Патувајте, Уживајте и Почитувајте ја туѓата Култура, Нација и Домаќин, бидејќи единствено патувањето има тенденција да ги надмине сите човечки емоции. Времето е кратко, а светот тоОолку голем.

Искрено и со почит,
Ваикики Травел 🙂