WaikikiWaikiki

Анталија

Програма на Патување

1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Полетувањето на авионот на Sun Express кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, трансфер до избраниот хотел и сместување во соба според определеното време/правило на пријавување (најчесто по 12:00 часот на денот на пристигнувањето).

2 – 6/9/10/13 ден Престој во Хотел

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, со 6, 9, 10 или 13 ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

7/10/11/14 ден АНТАЛИЈА – СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Лет за Скопје со Sun Expres во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје наредниот ден рано наутро. Крај на услугите.

ПОБАРАЈ ПОНУДА


1дете
1дете
2дете
1дете
2дете
3дете
1дете
2дете
3дете
4дете

Ваши Податоци

* КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
  • * Превоз со авион со вклучени аеродромски такси на релација Скопје – Анталија – Скопје, со компанијата “Sun Express”
  • * Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин.
  • *Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
  • *Услугите на претставникот на организаторот или ино - партнерот на дестинацијата.
  • * Трошоци за организација на програмата."
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
  • * Задолжително патничко осигурување.
  • * Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.
УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
  • - Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
  • - За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ВАИКИКИ ТРАВЕЛ СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ВАЛИДНОСТ НА ПАСОШОТ ДА БИДЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ОД ДАТУМОТ НА ПРИСТИГНУВАЊЕ * ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ

АНТАЛИЈА Лето 2019 (Sun Express)

РАСПОРЕД НА ЛЕТОВИ СО МОЖНОСТ ЗА ДОЛЖИНА НА ПРЕСТОЈ
(ноќи / денови)
ПоаѓањеДенАвио Ком.6Н / 7Д9Н / 10Д10Н / 11Д13Н / 14Д
05.5.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д13Н / 14Д
12.5.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д13Н / 14Д
19.5.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д13Н / 14Д
26.5.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д13Н / 14Д
02.6.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
09.6.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
12.6.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
16.6.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
19.6.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
23.6.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
26.6.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
30.6.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
03.7.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
07.7.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
10.7.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
14.7.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
17.7.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
21.7.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
24.7.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
28.7.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
31.7.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
04.8.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
07.8.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
11.8.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
14.8.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
18.8.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
21.8.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
25.8.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
28.8.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
01.9.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
04.9.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д13Н / 14Д
08.9.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д9Н / 10Д13Н / 14Д
11.9.2019средаSUN EXPRESS6Н / 7Д10Н / 11Д
15.9.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д13Н / 14Д
18.9.2019средаSUN EXPRESS10Н / 11Д
22.9.2019неделаSUN EXPRESS6Н / 7Д
29.9.2019неделаSUN EXPRESS

Сортирај по:

Alba Royal – Adults Only (+16)
Анталија - Сиде Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од689€ ОДБЕРИ

Armas Labada, Kemer
Анталија - Кемер Турција

0 коментари

РЕДОВНА EARLY BOOKING LAST MINUTE SPECIAL OFFER Програма на ПатувањеРед на Летови 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот

цена од550€ ОДБЕРИ
30% Попуст

Bone Club SVS
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Пакет аранжман со Авион за 7 или повеќе дена

цена од319€ ОДБЕРИ
45% Попуст

Bosphorus Sorgun Hotel
Анталија - Сиде Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од559€ ОДБЕРИ

Calista Luxury Resort – UAI
Анталија - Белек Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од1,377€ ОДБЕРИ

Club Hotel Anjeliq, Alanya
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

РЕДОВНА EARLY BOOKING LAST MINUTE SPECIAL OFFER Програма на ПатувањеРед на Летови 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот

цена од0€ ОДБЕРИ
15% Попуст

Grand Atilla
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Пакет аранжман со Авион за 7 или повеќе дена

цена од339€ ОДБЕРИ

IC Santai
Анталија - Белек Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од659€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Justiniano Club Park Conti
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Пакет Аранжман со Вклучен Авион за 7 и повеќе ноќи

цена од425€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Justiniano Hotel Deluxe
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

www.justinianohotels.com Локација: хотелот е лоциран на 34км од центарот на Аланија Сместување: сите соби се опремени со клима, телефон, ТВ,

цена од425€ ОДБЕРИ
40% Попуст

Kemal Bay
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Пакет аранжман со Авион за 7 или повеќе дена

цена од399€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Kleopatra Melissa
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Пакет аранжман со Авион за 7 или повеќе дена

цена од339€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Long Beach Harmony – UAI
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од569€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Long Beach Resort – UAI
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од559€ ОДБЕРИ
30% Попуст

Orange County Resort Hotel – UAI
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од435€ ОДБЕРИ

Regnum Carya Golf & Spa Resort -UAI
Анталија - Белек Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од1,199€ ОДБЕРИ
20% Попуст

Royal Holiday Palace – UAI
Анталија - Лара Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од833€ ОДБЕРИ

Royal Ideal Beach, Alanya
Анталија - Аланија Турција

0 коментари

Локација: на 114 км од аеродромот во Анталија и на 12км од центарот на Аланија. Во местото Каргичак. Содржини: Ресторан, бар

цена од299€ ОДБЕРИ

Side Bella Resort
Анталија - Сиде Турција

0 коментари

Програма на ПатувањеРед на ЛетовиSpecial Offer 1 ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред

цена од549€ ОДБЕРИ