WaikikiWaikiki

24ти Мај Ханиоти, 4 дена/ 3 ноќи (Автобус)

Програма на патувањето:

24.Мај (Четврток) Скопје – Ханиоти
Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем во раните утрински часови. Поаѓање за Грција. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Ханиоти и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.

25. Мај (Петок) Ханиоти
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Ноќевање.

26. Мај (Сабота) Ханиоти
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Ноќевање.

27. Мај (Недела) Ханиоти – Скопје
Појадок. Напуштање на собите согласно хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за поаѓање кон Македонија. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цена на Аранжманот: 99 € / 6.138 ден.

За резервации до 31.03.2018: 69 € / 4.278 ден

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Автобуски превоз на наведената релација
– Сместување во Хотел ” Calypso 3* ” во Ханиоти
– Исхрана на база спиење со појадок шведска маса.
– Користење надворешен базен
– Организација, реализација и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко осигурување 124ден
– Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел
– Индивидуални трошоци

Напомена:
– За ова патување Важат Општите Услови на СКТМ и Ваикики Травел
– За патувањето потребен е валиден пасош минимум 3 месеци пред истек од датумот на враќање.
– За реализација на овој аранжман потребен е минимален број од 40 патници
– Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд

 

Халкидики, Прв Крак, Грција
четврток, мај, 24, 2018
3BB
40
69€
59€

Hotel Calypso 3* (Hanioti)

Пакет цена по лице 4 дена, 3 ноќи со вклучен превоз и појадок

69€
по лице

Распродадено

Надминат бројот на лица