WaikikiWaikiki

Ханиоти, 1 Мај (Elinotel Polis, Calypso)

Програма на патувањето:

01.05.2020 (Петок) СКОПЈЕ – ХАНИОТИ
Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 03.30 часот. Поаѓање за Грција во 04 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Ханиоти и сместување во избраниот хотел. Слободно време за индивидуални активности, релаксација и одмор. Ноќевање.

02.05.2020 (Сабота) ХАНИОТИ
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки, релаксација и одмор. Ноќевање.

03.05.2020 (Недела) ХАНИОТИ – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите согласно хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за поаѓање кон Македонија. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Пакет цени по лице за 2 ноќи /3 дена

Elinotel Polis 3* Hanioti

Тип на соба

Услуга Цена по лице Капацитет Дете 2-12год Дете 12-14год. 3 Возрасен
DBL standard HB 79€/4.898мкд (2+0) / /

/

DBL superior

HB 85€/5.270мкд (2+1) 25€/1.550мкд 35€/2.170мкд 50€/3.100мкд
DBL standard AI 89€/5.518мкд (2+0) / /

/

DBL superior

AI 95€/5.890мкд (2+1) 25€/1.550мкд 35€/2.170мкд

55€/3.410мкд

Calypso Hotel 2* Hanioti

Тип на соба Услуга Цена по лице Капацитет Дете 2-12год.

3 Возрасен

DBL standard

BB 69€/4.278мкд (2+1) 45€/2.790мкд /
TRPL standard BB 79€/4.898мкд (3+0) 25€/1.550мкд

35€/2.170мкд

Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Автобуски превоз на наведената релација;
– Сместување во избраниот хотел, тип на соба и услуга на база 2 ноќи;
» Calypso 2*+ www.hotelcalypso.gr услуга BB (ноќевање со појадок)
» Elinotel Polis 3* www.polis-hotel.com услуга HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (се вклучено, појадок, ручек, вечера и локални пијалоци)
– Користење на надворешен базен;
– Организација, реализација и туристички придружник на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко и здравствено осигурување;
– Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ (доплата на рецепција во хотел);
– Индивидуални трошоци.

НАПОМЕНИ:
– За ова патување Важат Општите Услови на СКТМ и Ваикики Травел
– За патувањето потребен е валиден пасош минимум 3 месеци пред истек од датумот на враќање.
– За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 40 патници.
– Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.