WaikikiWaikiki

Соко Бања 23 ти Октомври (Автобус)

РАСПРОДАДЕНО!

Програма на патување

21.10.2017 сабота СКОПЈЕ – СОКО БАЊА
Состанок на групата во 05:45 часот кај ВИП хотел, спроти саем. Поаѓање за Србија во 06:00 часот рано наутро. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во попладневните часови. Традиционален коктел за добредојде и сместување во хотелот.Ручек. Краток одмор и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на Сокобања со локален водич (Mилошев Конак, Tурско купатило, црквата Св. Преображение…). Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

22.10.2017 неделаСОКО БАЊА
Појадок. По појадокот организиран пешчки излет до Лептерија и стариот Соко Град со локален водич. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности и прошетки, можност за користење на Wellness центарот на Сокотерме со повластени цени. Вечера. Ноќевање.

23.10.2017 понеделник СОКО БАЊА – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите според хотелските правила. Слододно време за индивидуални активности до времето предвидено за заминување. Заминување за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечернитечасови.

АКЦИСКАТА ЦЕНА од 65€ продолжува до пополнување на местата

Цена на аранжманот

Хотел Бањица

Појадок, Ручек, Вечера и Превоз

65€/4.030мкд

Цената вклучува:
– Превоз со автобус на наведената релација
– Сместување во хотел Бањица 3* во Соко Бања во двокреветни или трокреветни соби на база 2 ноќевања со комплет пансион (појадок, ручек, вечера)
– Организиран разглед на поширокиот центар на Соко Бања со локален водич
– Организиран разглед на Лептерија и Соко Градсо локален водич
– Организација, реализација и придружник на патувањето

Цената не вклучува:
– Задолжително патничко осигурување 75мкд по лице
– Индивидуални трошоци

НАПОМЕНИ:
– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
– За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Ваикики Травел.


Коментари од претходни патувања за Сокобања