WaikikiWaikiki

Луковска Бања, Водици

Сигурна Реализација

1.ДЕН -> 19.01.2018 ПЕТОК СКОПЈЕ – ЛУКОВСКА БАЊА
Поаѓање за Србија во раните утрински часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Луковска Бања и сместување во Хотел Јелак 4*. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на внатрешниоти надворешниотбазен на хотелот со термална вода со температура од 33-35⁰C.Вечера. Ноќевање.

2. ДЕН – > 20.01.2018 САБОТА ЛУКОВСКА БАЊА
Појадок. Време предвидено за одмор, релаксација, користење СПА и индивидуални активности. Предлог: бесплатно користење сауна и 1 бесплатен влез во солена соба. Ручек. Слободно време за индивидуални активности и можност за користење на базените со термална вода.Вечера. Ноќевање.

3. ДЕН – > 21.01.2018 НЕДЕЛА ЛУКОВСКА БАЊА – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности и прошетки до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цена на аранжманот
Хотел Јелак 4*- 99€/6.138мкд
Деца од 0-5 год бесплатно
Деца 5-10год 50€/3100мкд

Цената вклучува:
– Автобуски превоз на наведената релација
– Сместување во Хотел “Јелак 4*” на база 2 ноќевања (ТВ, Wi-Fi конекција, бањарки и фен за коса)
– Исхрана на база полн пансион: класично послужување за појадок, ручек и вечера;
– Бесплатно користење на надворешен и внатрешен базен со термална вода со температура од 33-35⁰C ;
– Бесплатно користење сауна и 1 бесплатен влез во солена соба
– Бањска такса

Цената не вклучува:
– Задолжително патничко осигурување 75мкд по лице
– Индивидуални трошоци
– Масажи и останати СПА содржини надвор од оние вклучени во цената

За со сопствен превоз цената се намалува -10€ од патник.

Напомени:
– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
– За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Ваикики Травел.