WaikikiWaikiki

Велигден Будимпешта

Програма на патувањето:

1 ден ЧЕТВРТОК (16.04.2020) – СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА
Состанок со групата на Хотел Вип во 18.00 часот, тргнување во 18:30 часот. Ноќно патување преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден ПЕТОК (17.04.2020) – БУДИМПЕШТА
Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Потоа следува факултативен панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав.Сместување во хотел, време за одмор. Вечерта Крстарење со брод на Дунав со вклучен пијалок шампањ или безалкохолен пијалок. Прошетка и во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден САБОТА (18.04.2020)- БУДИМПЕШТА –ВИЕНА
Појадок. После појадокот, факултативна посета на Виена. Панорамски разглед на Виена -булеварот Рингштрасе, Операта, Парламентот, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург и слободно време за индивидуални прошетки.лот Франц Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ центарот на Виена. Во попладневните часови враќање кон Будимпешта. Ноќевање.

4 ден НЕДЕЛА (19.04.2020) – БУДИМПЕШТА-СЕНТ АНДРЕА-СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на хотелот,организиран превоз до улица Ваци (најпознатата и најубавата улица во Будимпешта) каде има можност за индивидуални прошетки.
Во 13:00 часот посета на Сент Андреа. Сент Андреа е место познато по десетиците музеи, големиот број кафулиња, како и магичната атмосфера на уличките помеѓу куќите изведени во различни стилови, преполни со продавнички за ракотворби и сувенири. Поаѓање за Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

РЕДОВНА ЦЕНА….119€/7.378мкд
ПРОМО ЦЕНА со уплата до 15.03.2020 – 89€/5.518мкд
(со задолжителна резервација на пакет факултативи 50€)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации,
– Сместување во хотел 3* на база 2 ноќевања со појадок,
– Придружник од агенцијата за време на патувањето,
– Организација и реализација на аранжманот

*Бесплатен трансфер од: Неготино, Кавадарци,Скопје,Штип и Куманово.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Разглед на Будимпешта со локален водич – 10€
– Крстарење со брод по Дунав – 15€
– Посета на Виена -25€
– Посета на Сент Андреа -10€
– Задолжително патничко и здравствено осигурување

СПЕЦИЈАЛЕН ПАКЕТ со сите вклучени факултативи (разглед на Будимпешта,посета на Виена, посета на Сент Андреа и крстарење со брод) – 50€ по лице (со резервација во агенција, доплата на лице место).

Важни напомени:
– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек.
– За реализација на факултативните излети, потребен е минимум од 30 патници, организиторото го задржува правотот во случај на недоволен број на пријавени да ја промени цената на факултативата или истата да ја откаже.
– Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на програмата во случај на потреба.
– За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Ваикики Травел.
– Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.