Автобуски Аранжмани за Велигден

89€

Велигден Будимпешта


Програма на патувањето: 1 ден ЧЕТВРТОК (16.04.2020) – СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок со групата на Хотел Вип во 18.00 часот,

125€

Велигден, Едипсос – Евија


  • Превоз со автобус на наведената релација
  • Сместување во Хотел 3* на база 3 ноќевања
  • Исхрана на база полу пансион (појадок и вечера)
  • Традиционален велигденски ручек
  • Организирана посета на местото Агиос
  • Траект Глифа – Евија – Глифа

26/04/2019
149€

Велигден Пролом Бања


 • Превоз со автобус на наведената релација
 • Сместување во Хотел Радан 3* на база 3 ноќи/ 4 дена
 • Исхрана на база полн пансион (појадок, ручек и вечера)
 • Користење на базени и Велнес центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум
 • Организиран излет со автобус до Ѓавола Варош
 • Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич

139€

Велигден Венеција, Фиренца, Верона со островите во венецијанската лагуна (3 ноќи)


  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во хотел со 3* во Лидо ди Јесоло на база 3 ноќевања со појадок
  • Организирана посета на Венеција со брод вапорето - 20€;
  • Брод по островите Мурано, Бурано и Торчело - 35€
  • Фиренца со локален водич - 45€

99€

Велигден Соко Бања со Озрен


 • Превоз со автобус на наведената релација
 • Сместување во хотел Бањица 3* во Соко Бања на база 3 ноќевања со полнпансион (појадок-шведска маса, ручек и вечера мени)
 • Организиран разглед на поширокиот центар на Соко Бања со локален водич
 • Организирана прошетка до излетничкото место Лептерија и стариот Сокоград со локален водич
 • Организиран излет на планината Озрен со традиционален велигденски ручек и богато мени (јагнешко печено, сокобањско сирење, домашен кајмак и врела погача)
 • Користење на базен џакузи со термо минерална вода