WaikikiWaikiki

Zefiros Hotel

Расположливост

Хотел
2 *
Грција
Агиос Јоанис
Piliou, Ag. Ioannis 370 12, Greece
14:00-22:00
07:30-12:00
7 ноќи

www.hotelzefiros.gr

Локација: се наоѓа во преубавиот дел на летовалиштето Агиос Јоанис на 50м од морето и на само 2 минути пеш од преубавата песочна плажа Папа Неро и тиркизното сино море.

Сместување: Хотелот се состои од две згради, и има вкупно 43 соби како и рецепција, сеф, wifi интернет (лоби), ресторан за појадок, кафетерија. Содржина на собите: купатило, wifi, балкон, фен, клима уред, телефон, во студијата плус има кујна. Располага со двокреветни(1/2) и трокреветни соби(1/2+1) со појадок, во секоја од овие соби има сопствено купатило, сопствен балкон(поглед море/страничен поглед/поглед кон планина), фрижидер, ТВ, клима уред кој е вклучен во цената, wi-fi, кои се наоѓаат на прв и втор кат. Исто така располага и со трокреветни студија(1/2+1) кои се опремени со мини кујна, сопствено купатило, сопствен балкон(поглед кон планина), фрижидер, ТВ, клима уред кој е вклучен во цената, wi-fi. Воедно Хотел Зефирос располага и со четворокреветни апартмани (2+2) поврзани меѓу себе со врата, секоја соба има стандарден брачен кревет , располага со две сопствени купатила, два балкони, два клима уреди вклучени во цената, ТВ, wifi, од кои во едната соба е сместена и мини кујна, се наоѓаат на вториот кат.

Содржини: Хотелот има сопствена таверна, со преубава градина, сопствен бар, сопствена кујна каде ќе можете во секое време да нарачате пијалок и храна по Ваш избор, се разбира по многу пристапни цени. Појадокот во хотелот шведска маса. По ваш избор можете да добиете и ручек или вечера во најблиските натурални таверни кои се лоцирана на самата обала на Агиос Јоанис каде се нудат најразлични традиционални видови на храна (јагне на жар, кукуреци на жар, свинско на жар, пиле на жар, и да не ја заборавиме морската храна и прекрасните салати со посебен вкус припремена на традиционален начин) на само 10 м од ХОТЕЛ ЗЕФИРОС .

Немаме Активна понуда за 2019

Услови на Zefiros Hotel

14:00-22:00
07:30-12:00
30%
**По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. **Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот/собата ја надоместува штетата на сопственикот на Хотелот на лице место. ** За уплатени два последователни аранжмани одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман. ** Попустите за рано букирање и за уплата за две напоредни смени неможе да се комбинираат. **Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле аранжман немаат право на надомест на средства во разлика на цена. **Во цената на аранжманот вклучено е користење на клима уред. Сопственикот на Хотелот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот уклучен додека сте на плажа или надвор од студиото/апартманот/собата. ** Сместување во капацитетите е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 10 часот по локално време. ** Цените се изразени во ЕУР и се плаќаат во денарска против вредност 1еур=62 денари. ** Задолжително е да поседувате здравствено и патничко осигурување

Содржини од Zefiros Hotel

  • Wi-Fi интернет
  • Бар
  • клима
  • Плажа* (доплата)
  • Ресторан

Коментари на Гости (0 коментари)

Zefiros Hotel Агиос Јоанис, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло