WaikikiWaikiki

Vila Nikiti Bay, Nikiti

Слободни Соби

Апартмани и Студија
Грција
Халкидики, Втор Крак
Nikiti
Никити
14:00
10:00
20 % Off

Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

 Early Booking:

-20% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020
 -15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020
 -10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020

Вила Никити, Никити - Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице.
- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
ТЕРМИНИНоќиSTUDIO 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
STUDIO 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
24.05-31.05.202078999
31.05-07.06.20207119129
07.06-14.06.20207149159
14.06-21.06.20207159169
21.06-28.06.20207179189
28.06-05.07.20207*329349
05.07-12.07.20207*379399
12.07-19.07.20207*399429
19.07-26.07.20207*419459
26.07-02.08.20207*419459
02.08-09.08.20207*419459
09.08-16.08.20207*399439
16.08-23.08.20207*389409
23.08-30.08.20207159169
30.08-06.09.20207149159
06.09-13.09.20207119129
13.09-20.09.202078999
20.09-27.09.202075979

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Vila Nikiti Bay, Nikiti

14:00
10:00

Содржини од Vila Nikiti Bay, Nikiti

  • Wi-Fi интернет
  • бесплатен паркинг
  • телевизија
  • фрижидер

Коментари (0 коментари)

РЕДОВНА


EARLY BOOKING


LAST MINUTE


SPECIAL OFFER


Vila Nikiti Bay, Nikiti Халкидики, Втор Крак, Грција

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилија
  • Пријатели
  • Соло