WaikikiWaikiki

Vila Nikiti Bay, Nikiti

Слободни Соби

ДО -30% VILA NIKITI BAY EBD LETO 2020

Max Guests:
4
Max Kids:
3

Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

Ценовник

VILA NIKITI BAY – NIKITI

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

3 И 4 ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО ПЛАЌА САМО ПРЕВОЗ

ТЕРМИНИ

НОЌИ STD 1/2+1 STD 1/2+2
24.05-31.05.2020 7 89 69

99 79

31.05-07.06.2020

7 119 95 129 99
07.06-14.06.2020 7 149 119

159 129

14.06-21.06.2020

7 159 129 169 135
21.06-28.06.2020 7 179 139

189 149

28.06-05.07.2020

7 190 149 200 159
05.07-12.07.2020 7 215 169

225 179

12.07-19.07.2020

7 225 179 240 189
19.07-26.07.2020 7 235 187

255 199

26.07-02.08.2020

7 235 187 255 199
02.08-09.08.2020 7 235 187

255 199

09.08-16.08.2020

7 225 179 245 195
16.08-23.08.2020 7 220 175

230 179

23.08-30.08.2020

7 159 127 169 135
30.08-06.09.2020 7 149 119

159 129

06.09-13.09.2020

7 119 95 129 99
13.09-20.09.2020 7 89 69

99 79

20.09-27.09.2020

7 59 47 79 63

ЦЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТИ ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕВРО = 62 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.01.2020

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ -10%

VILA NIKITI BAY – NIKITI

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌИ НАЕМ

ТЕРМИНИ

НОЌИ STD 1/2+1

(3 Лица)

STD 1/2+2

(4 Лица)

24.05-31.05.2020 7 158 126

178 142

31.05-07.06.2020

7 218 174 238 190
07.06-14.06.2020 7 278 222

298 238

14.06-21.06.2020

7 298 238 318 254
21.06-28.06.2020 7 338 270

358 286

28.06-05.07.2020

7 329 263 349 279
05.07-12.07.2020 7 379 303

399 319

12.07-19.07.2020

7 399 319 429 343
19.07-26.07.2020 7 419 335

459 367

26.07-02.08.2020

7 419 335 459 367
02.08-09.08.2020 7 419 335

459 367

09.08-16.08.2020

7 399 319 439 351
16.08-23.08.2020 7 389 311

409 327

23.08-30.08.2020

7 298 238 318 254
30.08-06.09.2020 7 278 222

298 239

06.09-13.09.2020

7 218 174 238 189
13.09-20.09.2020 7 158 126

178 139

20.09-27.09.2020

7 98 78 138 109

ЦЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТИ ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕВРО = 62 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2020

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ -10%

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Апартмани и Студија
Грција
Халкидики, Втор Крак
Nikiti
Никити
14:00
10:00
20 % Off

Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

>> ПРОМОЦИЈА ЗА ПАКЕТИ СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ИЛИ НАЕМ ДО -30% за резервации со комплетни уплати до 15.01.2020 

 Early Booking:

-20% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020
 -15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020
 -10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020

Вила Никити, Никити - Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице.
- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
ТЕРМИНИНоќиSTUDIO 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
STUDIO 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
24.05-31.05.202078999
31.05-07.06.20207119129
07.06-14.06.20207149159
14.06-21.06.20207159169
21.06-28.06.20207179189
28.06-05.07.20207*329349
05.07-12.07.20207*379399
12.07-19.07.20207*399429
19.07-26.07.20207*419459
26.07-02.08.20207*419459
02.08-09.08.20207*419459
09.08-16.08.20207*399439
16.08-23.08.20207*389409
23.08-30.08.20207159169
30.08-06.09.20207149159
06.09-13.09.20207119129
13.09-20.09.202078999
20.09-27.09.202075979

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Vila Nikiti Bay, Nikiti

14:00
10:00

Содржини од Vila Nikiti Bay, Nikiti

  • Wi-Fi интернет
  • бесплатен паркинг
  • телевизија
  • фрижидер

Коментари (0 коментари)

Vila Nikiti Bay, Nikiti Халкидики, Втор Крак, Грција

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилија
  • Пријатели
  • Соло