WaikikiWaikiki

Vila Nikiti Bay, Nikiti

Расположливост

Закуп Гарантирани Соби
Грција
Халкидики, Втор Крак
Nikiti
Никити
14:00
10:00

Никити Беј Апартмани се нов објект дел од понудата Грција лето 2019. Оваа релативно нова градба, изградена е 2014год. a сите соби се реновирани (Со нов мебел) 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 150м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од модерно опремените студија е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голем двор. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.

LAST MINUTE -25% Термин: 09.06.2019 – 16.06.2019

Вила Никити, Никити - Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице.
- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
ТЕРМИНИНОЌИSTUDIO 1/2
(МАКС.2 ЛИЦА)
STUDIO 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
STUDIO 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
02.06-09.06.20197ПродаденоПродаденоПродадено
09.06-16.06.20197ПродаденоПродаденоПродадено
16.06-23.06.20197ПродаденоПродаденоПродадено
23.06-30.06.20197ПродаденоПродаденоПродадено
30.06-07.07.20197*ПродаденоПродаденоПродадено
07.07-14.07.20197*ПродаденоПродаденоПродадено
14.07-21.07.20197*ПродаденоПродадено439
21.07-28.07.20197*Продадено439Продадено
28.07-04.08.20197*Продадено439Продадено
04.08-11.08.20197*Продадено439459
11.08-18.08.20197*399419439
18.08-25.08.20197*369389409
25.08-01.09.20197Продадено165175
01.09-08.09.20197Продадено155165
08.09-15.09.20197110120130
15.09-22.09.201978595105
22.09-29.09.20197607080

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Vila Nikiti Bay, Nikiti

14:00
10:00

Содржини од Vila Nikiti Bay, Nikiti

  • Wi-Fi интернет
  • бесплатен паркинг
  • телевизија
  • фрижидер

Коментари на Гости (0 коментари)

Vila Nikiti Bay, Nikiti Халкидики, Втор Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло