WaikikiWaikiki

Toroni Blue Sea

Слободни Соби

TORONI BLUE SEA LETO 2020 EBDn

Max Guests:
4
Max Kids:
2
TORONI BLUE SEA 4*  TORONI                www.toronibluesea.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА  –ПОЛУПАНСИОН
5 EBD 05.04-19.05

26.09-31.10

20.05-12.06 13.06-27.06

11.09-25.09

28.06-10.07

26.08-10.09

11.07-25.08
DOUBLE ECONOMY GROUND FLOOR
2Ad 41 52 94 105 131
3Ad 54 70 126 141 177
3Ad+1ch(0-5.99) 54 70 126 141 177
3Ad+1ch(6-11.99) 64 83 149 168 210
2Ad+1ch(0-5.99) 41 52 94 105 131
2Ad+1ch(6-11.99) 51 64 117 131 165
2Ad+2ch(0-5.99) 41 52 94 105 131
2Ad+2ch(0-5.99)

(6-11.99)

51 64 117 131 165
2Ad+2ch(6-11.99) 61 77 140 157 197
DOUBLE SUPERIOR FOR SINGLE USE
1Ad 33 42 73 82 102
1Ad+1ch(0-5.99) 33 42 73 82 102
DOUBLE ECONOMY FOR SINGLE USE
1Ad 31 39 71 78 98
1Ad+1ch(0-5.99) 31 39 71 78 98
DOUBLE SUPERIOR
2Ad 44 55 97 108 135
3Ad 60 75 131 147 182
3Ad+1ch(0-5.99) 60 75 131 147 182
3Ad+1ch(6-11.99) 71 88 156 173 217
2Ad+1ch(0-5.99) 44 55 97 108 135
2Ad+1ch(6-11.99) 55 70 122 136 169
2Ad+2ch(0-5.99) 44 55 97 108 135
2Ad+2ch(0-5.99)

(6-11.99)

55 70 122 136 169
2Ad+2ch(6-11.99) 66 83 146 162 202
Мин. престој 2 2 3 3 3
Stayover tax 3 EUR  по соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: а ла карт ресторан , интернет,паркинг,ресторан,супер маркет ,амам,џакузи,масажа,сауна,отворен базен,WI-FI
Соби:клима,фрижидер,САТ ТВ
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2020 EBD
УПЛАТА 50 ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар …
Сместување: Главна зграда > 45 соби со поглед на базен и море.
Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар …
Депанданс (Old wing) > студио-соби на приземје, тераса, чајна кујна, клима уред …
Плажа: песочна плажа
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

– Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
* Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа: 7 и 9 полупансиони (појадок и вечера). 
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
* Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот. 
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….


АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Цените се објавени во Travel Info бр.102, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2020 година, или до објава на нов ценовник. 
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. 
Доплата на аранжманот се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот  за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. Препорачуваме “Осигурување од ризик – отказ на аранжман“ !

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

TORONI BLUE SEA HOTEL 4* TORONI  www.toronibluesea.com
ЦЕНИ ПО СОБА ОД НОЌ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
Број на Лица 20.05-12.06 13.06-27.06
11.09-25.09
28.06-10.07
26.08-10.09
11.07-25.08
DOUBLE ECONOMY GROUND FLOOR
2Ad 54 108 123 151
2Ad+1ad 74 146 166 204
2Ad+1ad+1ch(0-5,99) 74 146 166 204
2Ad+1ad+1ch(6-11,99) 87 173 197 241
2Ad+1ch(0-5,99) 54 108 123 151
2Ad+1ch(6-11,99) 68 135 154 189
2Ad+2ch(0-5,99) 54 108 123 151
2Ad+2ch(0-5,99)(6-11,99) 68 135 154 189
2Ad+2ch(6-11,99) 81 162 184 226
DOUBLE SUPERIOR FOR SGL
1Ad 41 79 90 109
1Ad+1ch(0-5,99) 41 79 90 109
DOUBLE ECONOMY FOR SGL
1Ad 39 77 88 107
1Ad+1ch(0-5,99) 39 77 88 107
DOUBLE SUPERIOR
2Ad 59 112 127 155
2Ad+1ad 79 152 173 210
2Ad+1ad+1ch(0-5,99) 79 152 173 210
2Ad+1ad+1ch(6-11,99) 94 180 204 249
2Ad+1ch(0-5,99) 59 112 127 155
2Ad+1ch(6-11,99) 74 140 160 194
2Ad+2ch(0-5,99) 59 112 127 155
2Ad+2ch(0-5,99)(6-11,99) 74 140 160 194
2Ad+2ch(6-11,99) 88 168 191 233
Минимум Престој  2  2  2  3
tayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
50% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈ ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

RO Toroni Blue Sea (OLD WING **+)

Max Guests:
4
Max Kids:
2

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар …
Сместување: Главна зграда > 45 соби со поглед на базен и море.
Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар …
Депанданс (Old wing) > студио-соби на приземје, тераса, чајна кујна, клима уред …
Плажа: песочна плажа
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

– Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
* Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа: 7 и 9 полупансиони (појадок и вечера). 
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
* Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот. 
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….


АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Цените се објавени во Travel Info бр.102, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2020 година, или до објава на нов ценовник. 
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. 
Доплата на аранжманот се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот  за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. Препорачуваме “Осигурување од ризик – отказ на аранжман“ !

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Хотел
4 *
Грција
Халкидики, Втор Крак
Toroni 630 72
Торони / Toroni

Положба: се наоѓа на Ситониа, во Торони
Сместување: 85 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар,
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар на плажа, паркинг…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен со дел за деца, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал, турска бања, масажа, џакузи, сауна…

Услови на Toroni Blue Sea

Отаказ соглазно општите услови на патување / Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО. * За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
дете 0-5,99год -100% / дете 6-11,99год -50% попуст / 3 возрасен -25% попуст
Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.

Содржини од Toroni Blue Sea

  • Wi-Fi интернет
  • Плажа* (доплата)
  • Сауна
  • фитнес

Коментари (0 коментари)

Toroni Blue Sea Халкидики, Втор Крак, Грција

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилија
  • Пријатели
  • Соло