WaikikiWaikiki

Tasula Vila, Polichrono

Расположливост

 • Цени за 7 ноќи по лице со вклучен превоз и сместување
 • Во Апартман трето и четврто лице Гратис, плаќа само превоз
 • Во Дуплекс петто и шесто лице Гратис, плаќа само превоз

 • Цените се изразени во евра за уплати исклучиво во денари по курс 1€ = 62 мкд

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕЛОСНАТА ПОНУДА НА ДЕСТИНАЦИЈАТА СО ОБЈЕКТИ!

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

-20% Vila Tasula, Polihrono

Макс Лица:
4
Макс Деца:
4

– ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ

Вила Тасула, Полихроно – Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

ТЕРМИНИ

НОЌИ АПП 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
АПП 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)

19.05-26.05.2019

7 69 79

26.05-02.06.2019

7 79

89

02.06-09.06.2019 7 87

95

09.06-16.06.2019 7 124

132

16.06-23.06.2019

7 143 151
23.06-30.06.2019 7 151

159

30.06-07.07.2019

7* 303 311
07.07-14.07.2019 7* 319

335

14.07-21.07.2019

7* 335 351
21.07-28.07.2019 7* 335

351

28.07-04.08.2019

7* 335 351
04.08-11.08.2019 7* 335

351

11.08-18.08.2019

7* 319 335
18.08-25.08.2019 7* 279

311

25.08-01.09.2019

7 143 151
01.09-08.09.2019 7 111

119

08.09-15.09.2019

7 79 87
15.09-22.09.2019 7 79

89

22.09-29.09.2019

7 69

79

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Закуп Гарантирани Соби
Грција
Халкидики, Прв Крак
Unnamed Road, Polichrono 630 85, Greece
14:00
09:00

ВилаТасула” се наоѓа на една од најдобрите локации во Полихроно и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на градот е одалечена околу 200м. Вилата располага со 1/3+1 апартмани со ранч кревет или софа на расклопување во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата. Собите се наоѓаат на приземје. Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето. Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi и ТV.

-20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2018, Early Booking (First Minute)
-15% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2019, Early Booking
-10% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2019, Early Booking

Вила Тасула, Полихроно - Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум две лица во соба (Мин. 2 уплати) | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување.
- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
ТерминиНоќиАпп 1/2+1
(Макс.3 лица)
Апп 1/2+2
(Макс.4 лица)
19.05-26.05.20197ПродаденоПродадено
26.05-02.06.20197ПродаденоПродадено
02.06-09.06.20197ПродаденоПродадено
09.06-16.06.20197ПродаденоПродадено
16.06-23.06.20197ПродаденоПродадено
23.06-30.06.20197ПродаденоПродадено
30.06-07.07.20197*Продадено389
07.07-14.07.20197*ПродаденоПродадено
14.07-21.07.20197*419439
21.07-28.07.20197*ПродаденоПродадено
28.07-04.08.20197*419439
04.08-11.08.20197*ПродаденоПродадено
11.08-18.08.20197*399419
18.08-25.08.20197*349389
25.08-01.09.20197179189
01.09-08.09.20197Продадено149
08.09-15.09.2019799109
15.09-22.09.201977989
22.09-29.09.201976979

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Услови на Tasula Vila, Polichrono

14:00
09:00
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.

Содржини од Tasula Vila, Polichrono

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • клима
 • телевизија
 • фрижидер

Коментари на Гости (1 коментари)

avatar

ZAHARIJA

Sep, 23, 2018

4.2/5.0

Вилата е на одлична локација, се е добро само хигиената е на ниско ниво. Немаше сапун, пешкир и тоалетна хартија. Еднаш само исчистија кога пристигнавме.

Tasula Vila, Polichrono Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло