WaikikiWaikiki

Stasha Vila

Расположливост

Апартмани и Студија
Грција
Халкидики, Прв Крак
Polychrono 630 85, Greece
Полихроно
14:00
10:00

Локација: Халкидики / Касандра, Прв Крак во централниот дел на Полихроно, на оддалеченост од околу 190 метри од градската плажа

Сместување: двокреветни и трокреветни студиа, како и апартмани. Единиците се распоредени во модерна зграда, со приземје, прв и втор кат опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон или терас, клима уред и ТВ.

Содржини: Клима (Бесплатно), Интернет Ви-Фи (Бесплатно), Паркирање на возило покрај плацот на вилата

Краток Опис: нејзината блиска оддалеченост од центарлните содржини во Полихроно и градската плажа, овозможуваат услови за одличен одмор.

Вила Сташа, Полихроно - Наем на Студио/Апартман за 7 ноќи

- Цените се изразени за наем по соба за 7 ноќи.
- Цените се изразени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд
- Попустот не важи за ПРОМО смените.
ТерминНоќиSTD 1/2STD 1/3APP 2/2
20.05-27.057112122152
27.05-03.067140152190
03.06-10.067174190238
10.06-17.067192209261
17.06-24.067211230287
24.06-01.077232253316
01.07-08.077255278348
08.07-15.077280306382
15.07-22.077302336420
22.07-29.077330360450
29.07-05.087330360450
05.08-12.087330360450
12.08-19.087330360450
19.08-26.087300327409
26.08-02.097261285356
02.09-09.097218237297
09.09-16.097174190237
16.09-23.097139152190
23.09-30.097112122152

Вила Сташа, Полихроно - Цени по лице за 7 ноќи со вклучен превоз

- Цените се по лице за 7 ноќи со вклучен Автобуски превоз за минимум 2 лица во соба
- Трето (3), Четврто (4) лице ГРАТИС плаќаат само превоз. Возрасни (35евра) Деца до 2-12 год (25евра)
- Цените се изразени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд
ТерминНоќиSTD 1/2STD 1/3APP 2/2
20.05-27.057667186
27.05-03.0678086105
03.06-10.067102110134
10.06-17.067111120146
17.06-24.067136145174
24.06-01.077146157188
01.07-08.077158169204
08.07-15.077170183221
15.07-22.077181198240
22.07-29.077195210255
29.07-05.087195210255
05.08-12.087195210255
12.08-19.087195210255
19.08-26.087180194235
26.08-02.097161173208
02.09-09.097124134164
09.09-16.097102110134
16.09-23.0978086105
23.09-30.097667186

Цените се дадени за превоз по лице, во термини според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
Употребата на клима уред е бесплатна во објектите (каде што е достапен)
Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
* Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените се објавени во Ценовник бр.1, Грција апартмани 2018, со важност до 28.02.2018 година.
* Цените со попуст, важат со уплата од 50% од износот при резервација и доплата на аранжманот до 30.04.2018 година.
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “Осигурување од ризик – отказ на аранжман“ !

Услови на Stasha Vila

14:00
10:00

Содржини од Stasha Vila

  • Wi-Fi интернет
  • клима
  • телевизија

Коментари на Гости (0 коментари)

Stasha Vila Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло