WaikikiWaikiki

Ralitsa Hotel

Расположливост

Хотел
2 *
Грција
Тасос
Limenaria 640 02, Greece
Лименарија / Limenaria
14:00
17 % Off

Локација: Хотелот се наога во централното подрачје на Лименарија на 100 м од центарот. Хотелот е на плажа.
Капацитет: 24 соби
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: главен ресторан, отворен базен, интернет.
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, сателитска ТВ, сеф

LAST MINUTE!!!

7 HB (полупансиони) 01.06-09.06
DBL (2+1) 141 €
DBL (2+2) 138 €

 

HOTEL RALITSA 2** / Цени по лице за 7, 8 или 9 ноќевања

1 дете 0-11,99 год. -100% / 3 возрасен 12+ год. -30% / Користење на КЛИМА се доплаќа на рецепција 3 € од ден
*** EB (до 28.02.2018): 17% Попуст
ПоаѓањеНоќи/УслугаDBL ( 2+0)EB (до 28.02)DBL ( 2+1)EB (до 28.02)
01.06.20188ΗΒ183152188157
09.06.20187ΗΒ204170210175
16.06.20187ΗΒ237197244203
23.06.20187ΗΒ258215266221
30.06.20189ΗΒ345286355295
09.07.20189ΗΒ377313388323
18.07.20189ΗΒ388322399332
27.07.20189ΗΒ399331410341
05.08.20189ΗΒ399331410341
14.08.20189ΗΒ388322399332
23.08.20189ΗΒ355295366304
01.09.20187ΗΒ193161199166
08.09.20187ΗΒ161134166138
15.09.20187ΗΒ139116143120
22.09.20188ΗΒ139116143120
  • Цените се изразени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА: 
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7,8 или повеќе ноќевања согласно изборот
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА: 
* Превоз до избраниот хотел во Грција
* На барање, со доплата, може да се организира превоз до Тасос 55еур возрасни и 40еур деца под 12год
* Задолжително патничко осигурување.
* Туристичка такса за престој – се плаќа директно во хотел (од 0,5еур до 4еур од соба по ноќевање, во зависност од категориата на хотелот)
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

Услови на Ralitsa Hotel

14:00
Отаказ согласно општите услови на патување / Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО. * За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената.

Содржини од Ralitsa Hotel

  • Wi-Fi интернет
  • клима* (Доплата)
  • Плажа* (доплата)

Коментари на Гости (0 коментари)

Ralitsa Hotel Тасос, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло