WaikikiWaikiki

Radan Hotel, Prolom Banja

Слободни Соби

Хотелот “Radan” е сместен во Пролом Бања. Располага со модерен Wellness и Spa центар, гостопримлив персонал, ресторан, кафе бар во близина на Спа центарот, игротека за деца во близина на спа центарот и кафе бар на третиот кат во главната зграда со прекрасна панорама.

Велнес центарот Пролом Бања претставува ексклузивен комплекс во кој на природен начин се постигнува баланс на телото, умот и духот. Сите благотворни својства кој ги содржи лековитата Пролом вода, се во Ваша корист за уживање, опуштање и ослободување од секојдневниот стрес.

Базените се со минерална Пролом Вода. Температурата изнесува од 29 до 31 степен. Има три базени. Еден внатрешен целосно покриен базен. Еден базен со два дела покриен и отворен и еден надворешен базен кој не работи во зимскиот период.

Две солени соби. Воздухот е заситен со најфините честици на сол со бројни микроелементи кој позитивно влијаат на човечкиот организам. Престојот во солена соба позитивно влијае на одстранување главоболки, јакнење на имунитетот, дишењето и работата на срцето

Простор со клупи загреани од 37 до 39 степени, приближно до температурата на телото. Така се постигнува телото да издвојува топлина колку и прима. Истовремено, крвните садови се шират со што се појачува крвотокот и со самото тоа се засилува имунитетот.

или амам е третман во топол простор со пара која потикнува зноење и ослободува телесни тоскини. Препорачливо е од 10 до 20 минути.

Високи темератури како би можело да се опуштат мускулите и да се предизвика обилно зноење и исфрлање на токсини од телото.

за опуштање и релаксација.

Во Продажба! ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО – Во Ноември секој викенд Пролом Викенд

1.Ден СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА
Состанок на групата во 05.30 часот рано наутро на паркингот кај Хотел Вип спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања во пладневните часови и сместување во хотел Радан. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во хотелот. Вечера. Ноќевање.

2.Ден  ПРОЛОМ БАЊА -> ЃАВОЛА ВАРОШ -> СКОПЈЕ
Појадок. Во 10.00 часот заминување на организиран претпладневен излет со локален туристички водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди, споменикот е избран во ТОП 77 од изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во хотелот. Вечера. Ноќевање.

3.Ден  ПРОЛОМ БАЊА – > ЦРКВА ЛАЗАРИЦА -> СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Заминување на прошетка со локален туристички водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица, светски позната по единствениот мистичен феномен, 6те стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе.

Враќање во хотел. Зaминување за Македонија. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови

ТЕРМИНИ

Услуга

Цена

01.11-03.11.2019

2FB 89€ / 5.520,00 ден.
08.11-10.11.2019 2FB

99€ / 6.140,00 ден.

15.11.-17.11.2019

2FB 99€ / 6.140,00 ден.
22.11.-24.11.2019 2FB

99€ / 6.140,00 ден.

29.11.-01.12.2019

2FB

99€ / 6.140,00 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Автобуски превоз на наведената релација
– Сместување во Хотел Радан 3* на база 2 ноќевања во двокреветни и трокреветни соби (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)
– Исхрана на база полн пансион: шведска маса за појадок, со сервирање за ручек и вечера
– Користење на внатрешниот комплетно покриен базен со Пролом вода
Влезница во Велнес Центар во времетраење од 2 часа: (новиот отворен/покриен базен, сауна, солена соба, џакузи базен, парна бања и топли клупи.
– Користење фитнес сала и сала за рекреација (билјард, пинг понг, тенис, пикадо)
– Организиран излет со автобус до Ѓавола Варош, вклучена влезница и локален водич
– Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич (2.4km) во правец
– Туристичка такса

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко осигурување 100мкд
– Индивидуални трошоци

Попусти и опционални доплати:
– Доплата за еднокреветна соба +30€/1.860мкд
– Дете 2-9год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 25€/1.550мкд
– Дете 9-14год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 59€/3.658мкд
– Трет возрасен на дополнителен кревет -10% (на барање)
– Намалување за сопствен превоз -10€/620мкд по патник
– Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10€/620мкд (мин. 2 седишта)
– Доплата за користење на дополнително седиште во автобус +35€/2.170мкд

Важни напомени:
– Оваа програма се разликува од останатите групни патувања за Пролом Бања по ограничената можност за користење на велнес центарот.
– Сите содржини надвор од програмата се доплаќаат на лице место ценовник може да погледнете на следиов линк: https://prolombanja.com/wellness/cenovnik
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
– За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Ваикики Травел.
– Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни услови да ја промени програмата или да ги откаже излетите.
– Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.

HOTEL RADAN 3* – PROLOM BANJA (РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК 2019 ГОДИНА)

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН СО ПОЈАДОК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА -ОСНОВЕН БО ДЕН

Јануари – Март
Ноември – Декември
     Април Мај и Октомври Јуни и Септември    Јули – Август

SGL STANDARD ROOM

Возрасен

47 48 49 50 51
1.Дете (3-6,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

DBL STANDARD ROOM

Возрасен 34 35 36 37

38

1.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
1.Дете(9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

DBL COMFORE ROOM

Возрасен 39 40 41 42

43

1.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
1.Дете(9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

APARTMENT ROOM

Возрасен 47 48 49 50

51

1.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
1.Дете(9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

2.Дете (0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
2.Дете(9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН СО ПОЈАДОК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА -КОМПЛЕТЕН БО ДЕН

SGL STANDARD ROOM

Возрасен

59 60 61 62 63
1.Дете(3-6,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

DBL STANDARD ROOM

Возрасен

46 47 48 49

50

1.Дете(0-8,99) -100% -100% -100% -100%

-100%

1.Дете(9-13,99)

-50% -50% -50% -50%

-50%

DBL COMFORE ROOM

Возрасен 51 52 53 54

55

1.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
1.Дете(9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

APARTMENT ROOM

Возрасен 59 60 61 62

63

1.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
1.Дете (9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

2.Дете(0-8,99)

-100% -100% -100% -100% -100%
2.Дете (9-13,99) -50% -50% -50% -50%

-50%

ЦЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТИ ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕВРО = 62 МКД

ЦЕНАТА ЗА DBL STD, COMFOR, APARTMENT ВАЖИ ЗА МИНИМУМ 2 ЛИЦА ВО СОБА

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ 2019 ГОДИНА

 • МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 3 НОЌЕВАЊА

 

Основен БО ден:
– Лекарски прегледи кај дежурните доктори
Балнеотерапија: пиење лековита Пролом Вода од изворите или во соба, капење во лековитите води на Пролом во соба (сите соби се снабдени со Пролом Вода), хидрокинези терамија (групни вежби во базените)
Здравствени лекарски конторли: 24-часовна лекарска служба во хотелот, издавање отпусна листа
– Секојдневно користење на внатрешен базен (16x9m) со лековита вода, температура 30*C
– Секојдневно користење надворешен базен согласно временските услови.
– Секојдневно користење фитнес сала и спортски терени (два бетонирани терени за мали спортови, ракомет, одбојка, кошарка); користење сала за забава: стони тенис, билијард, пикадок, друштвени игри;
– Сместување во двокреветни Стандард соби во хотелот Радан: ТВ, ВИ-ФИ, лековита Пролом спроведена до сите соби, бањарка, фен за коса;
– Исхрана на база полн пансион: појадок (шведска маса), ручек и вечера (Анкетирање)
– Анимациска програма со бањски рекреатори: групни вежби во фитнес сала и прошетки на отворено
– Туристичка такса
Комплетен БО ден (сите услуги од основен БО ден + 4 терапии дневно)
Електротерапија (диадинамик, итерферентна сруја, “TENS”, ултразвук, солукс ламба)
Хидромасажа (подводна масажа)
Апликација со кал (до две апликации)
Мануелна (рачна) масажа – сегмент, во траење до 10 минути.

 

Програма на патување:

11.10.2019 (Петок)                                         СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА

Состанок на групата во 05.30 часот рано наутро на паркингот кај Хотел Вип спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања во пладневните часови и сместување во хотел Радан. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

12.10.2019 (Сабота)                                 ПРОЛОМ БАЊА – ЃАВОЛА ВАРОШ

Појадок. Во 10.00 часот заминување на организиран претпладневен излет со локален туристички водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди, споменикот е избран во ТОП 77 од изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на СПА услугите на хотелот. Вечера. Ноќевање.

13.10.2019 (Недела)                  ПРОЛОМ БАЊА – ЦРКВА ЛАЗАРИЦА – СКОПЈЕ       

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Заминување на прошетка со локален туристички водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица, светски позната по единствениот мистичен феномен, 6те стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе. Враќање во хотел. Зaминување за Македонија во 13:00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови.

Цена за резервации до 15.09.2019 – 109€/6.758мкд

Редовна цена 119€/7.378мкд

Цените се дадени по лице за минимум 2 лица во соба.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Автобуски превоз на наведената релација
– Сместување во Хотел Радан 3* на база 2 ноќевања во двокреветни и трокреветни соби (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)
– Исхрана на база полн пансион: шведска маса за појадок, со сервирање за ручек и вечера
– Користење на внатрешен базен со лековита Пролом вода
– Секојдневно користење на Релакс центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум
– Користење фитнес сала и сала за рекреација (билљард, пинг понг, тенис, пикадо)
– Организиран излет со автобус до Ѓавола Варош, вклучена влезница и локален водич
– Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
– Туристичка такса
– Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко осигурување 100мкд
– Индивидуални трошоци

Попусти и опционални доплати:
– Доплата за еднокреветна соба +30€/1.860мкд
– Дете 2-9год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 25€/1.550мкд
– Дете 9-14год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 75€/4.650мкд
– Трет возрасен на дополнителен кревет -10% (на барање)
– Намалување за сопствен превоз -10€/620мкд по патник
– Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10€/620мкд (мин. 2 седишта)
– Доплата за користење на дополнително седиште во автобус +35€/2.170мкд

Важни напомени:
– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
– За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Ваикики Травел.
– Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни услови да ја промени програмата или да ги откаже излетите.
– Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.

Хотел
3 *
Србија
Пролом Бања
Bez ulice, Prolom 18433, Serbia
12:00 - 00:00
06:00 - 10:00

Хотелот “Radan” е сместен во Пролом Бања. Располага со модерен Wellness и Spa центар, гостопримлив персонал, ресторан, кафе бар во близина на Спа центарот, игротека за деца во близина на спа центарот и кафе бар на третиот кат во главната зграда со прекрасна панорама.

Велнес центарот Пролом Бања претставува ексклузивен комплекс во кој на природен начин се постигнува баланс на телото, умот и духот. Сите благотворни својства кој ги содржи лековитата Пролом вода, се во Ваша корист за уживање, опуштање и ослободување од секојдневниот стрес.

 

Услови на Radan Hotel, Prolom Banja

12:00 - 00:00
06:00 - 10:00

Содржини од Radan Hotel, Prolom Banja

Велнес центарот Пролом Бања претставува ексклузивен комплекс во кој на природен начин се постигнува баланс на телото, умот и духот. Сите благотворни својства кој ги содржи лековитата Пролом вода, се во Ваша корист за уживање, опуштање и ослободување од секојдневниот стрес. Базените се со минерална Пролом Вода. Температурата изнесува од 29 до 31 степен. Има три базени. Еден внатрешен целосно покриен базен. Еден базен со два дела покриен и отворен и еден надворешен базен кој не работи во зимскиот период. Две солени соби. Воздухот е заситен со најфините честици на сол со бројни микроелементи кој позитивно влијаат на човечкиот организам. Престојот во солена соба позитивно влијае на одстранување главоболки, јакнење на имунитетот, дишењето и работата на срцето Простор со клупи загреани од 37 до 39 степени, приближно до температурата на телото. Така се постигнува телото да издвојува топлина колку и прима. Истовремено, крвните садови се шират со што се појачува крвотокот и со самото тоа се засилува имунитетот или амам е третман во топол простор со пара која потикнува зноење и ослободува телесни тоскини. Препорачливо е од 10 до 20 минути. Високи темератури како би можело да се опуштат мускулите и да се предизвика обилно зноење и исфрлање на токсини од телото. за опуштање и релаксација посетете го џакузито

 • Wi-Fi интернет
 • Бар
 • бесплатен паркинг
 • внатрешен базен
 • игралиште
 • кафе бар
 • клима
 • конференциска сала
 • лифт
 • надворешен базен
 • Ресторан
 • Сауна
 • телевизија
 • фитнес
 • џакузи

Коментари (0 коментари)

Radan Hotel, Prolom Banja Пролом Бања, Србија

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилија
 • Пријатели
 • Соло