WaikikiWaikiki

Mendi Hotel

Расположливост

MENDI SPO 04.06-15.10.2019

Макс Лица:
4
Макс Деца:
2
MENDI**** KALANDRA                           172 SOBI        www.mendi-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

5

 

04.06-20.06 21.06-14.07 15.07-25.08 26.08-15.09 16.09-30.09 01.10-15.10
SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW
1Ad 60 67 80 67 60 54
DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW
2Ad 86 98 124 98 86 74
2Ad+1ch(0-1) 86 98 124 98 86 74
2Ad+1ch(2-6.99) 86 98 124 98 86 74
2Ad+1ch(7-12.99) 107 123 155 123 107 92
DOUBLE ROOM SEA VIEW
2Ad 92 104 130 104 92 80
2Ad+1ch(0-1) 92 104 130 104 92 80
2Ad+1ch(2-6.99) 92 104 130 104 92 80
2Ad+1ch(7-12.99) 115 130 162 130 115 99
Климата е вклучена во цена од 21.06 до 15.09.2017  во останатите периоди се наплаќа по 5 Еур на ден ( на лице место )
Минимум престој 5 5 7 5 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: ресторан ,таверна ,бар ,пул бар ,бар на плажа ,мини маркет, гифт шоп,ТВ салон,базен, детски базен,детскоигралиште,амам,џакузи,анимациска програма, спортови на вода,конгресен центар. Чадори и лежалки на плажа 3 Еур за лице на ден
Соби: клима, телефон,радио,САТ ТВ,фрижидер, фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 23.06.2019  SPO 3888
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ  И 50% 21  ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

MENDI LETO 2019 RP

Макс Лица:
4
Макс Деца:
4
MENDI**** KALANDRA                           172 SOBI        www.mendi-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

5

 

01.05-31.05

01.10-15.10

01.06-20.06

16.09-30.09

21.06-14.07

26.08-15.09

15.07-25.08
FAMILY ROOM GROUND FLOOR
3Ad+1ch(0-1) 173 191 219 251
3Ad+1ch(2-6.99) 173 191 219 251
3Ad+1ch(7-12.99) 206 227 259 297
4Ad 219 241 275 316
2Ad+2ch(0-1) 128 141 161 186
2Ad+2ch(0-1)

(2-6.99)

128 141 161 186
2Ad+2ch(0-1)

(7-12.99)

160 177 202 232
2Ad+2ch(2-6.99) 160 177 202 232
2Ad+2ch(2-6.99)

(7-12.99)

160 177 202 232
2Ad+2ch(7-12.99) 192 212 242 278
DOUBLE ROOM GROUND FLOOR GARDEN VIEW
2Ad 106 119 139 164
3Ad 144 161 189 221
2Ad+1ch(0-1) 106 119 139 164
2Ad+1ch(2-6.99) 106 119 139 164
2Ad+1ch(7-12.99) 133 149 175 204
SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW
1Ad 59 64 73 86
DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW
2Ad 80 93 106 135
2Ad+1ch(0-1) 80 93 106 135
2Ad+1ch(2-6.99) 80 93 106 135
2Ad+1ch(7-12.99) 99 116 133 169
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW
2Ad 155 177 190 214
3Ad 209 239 257 290
2Ad+1ch(0-1) 155 177 190 214
2Ad+1ch(2-6.99) 155 177 190 214
2Ad+1ch(7-12.99) 193 221 238 269
DOUBLE ROOM SEA VIEW
2Ad 86 99 113 141
2Ad+1ch(0-1) 86 99 113 141
2Ad+1ch(2-6.99) 86 99 113 141
2Ad+1ch(7-12.99) 108 125 141 177
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
FAMILY ROOM GROUND FLOOR
3Ad+1ch(0-1) 240 257 285 317
3Ad+1ch(2-6.99) 240 257 285 317
3Ad+1ch(7-12.99) 283 304 336 375
4Ad 307 329 364 404
2Ad+2ch(0-1) 172 186 206 230
2Ad+2ch(0-1)

(2-6.99)

172 186 206 230
2Ad+2ch(0-1)

(7-12.99)

215 232 257 287
2Ad+2ch(2-6.99) 215 232 257 287
2Ad+2ch(2-6.99)

(7-12.99)

215 232 257 287
2Ad+2ch(7-12.99) 259 278 308 345
DOUBLE ROOM GROUND FLOOR GARDEN VIEW
2Ad 150 164 183 208
3Ad 210 228 255 287
2Ad+1ch(0-1) 150 164 183 208
2Ad+1ch(2-6.99) 150 164 183 208
2Ad+1ch(7-12.99) 188 204 230 260
SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW
1Ad 81 86 95 108
DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW
2Ad 124 137 150 179
2Ad+1ch(0-1) 124 137 150 179
2Ad+1ch(2-6.99) 124 137 150 179
2Ad+1ch(7-12.99) 155 171 188 224
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW
2Ad 199 221 234 259
3Ad 275 305 324 356
2Ad+1ch(0-1) 199 221 234 259
2Ad+1ch(2-6.99) 199 221 234 259
2Ad+1ch(7-12.99) 249 276 293 324
DOUBLE ROOM SEA VIEW
2Ad 130 144 157 186
2Ad+1ch(0-1) 130 144 157 186
2Ad+1ch(2-6.99) 130 144 157 186
2Ad+1ch(7-12.99) 164 180 197 232
Климата е вклучена во цена од 21.06 до 15.09.2017  во останатите периоди се наплаќа по 5 Еур на ден ( на лице место )
Минимум престој 5 5 5 7
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: ресторан ,таверна ,бар ,пул бар ,бар на плажа ,мини маркет, гифт шоп,ТВ салон,базен, детски базен,детскоигралиште,амам,џакузи,анимациска програма, спортови на вода,конгресен центар. Чадори и лежалки на плажа 3 Еур за лице на ден
Соби: клима, телефон,радио,САТ ТВ,фрижидер, фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Хотел
4 *
Грција
Халкидики, Прв Крак
hotel mendi kalandra
Kalandra / Каландра / Фурка

Mendi Hotel 3Локација: Каландра
Сместување: 172 соби (стандард, фамилијарни, студија, свити, џуниор свити). Собите се опремени со тоалет, балкон, мал фрижидер, телефон, фен, клима уред. Фамилијарните соби се со поглед на море, фрижидер и сателитска ТВ. Студијата се на приземје, влезот е од надворешна страна (градина) и во својот состав имаат и мала кујна.
Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено
Содржини: ресторан, таверна, garden-bar, рецепција, лоби, мини маркет, продавница за сувенири, конференциска сала…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен со лизгалка за деца, мини клуб за деца, водени спортови..

РЕДОВНАEARLY BOOKING


LAST MINUTE


Услови на Mendi Hotel

Содржини од Mendi Hotel

Коментари на Гости (0 коментари)

Mendi Hotel Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло