WaikikiWaikiki
Forgot password?

Magda Vila, Polichrono

Available Rooms

Закуп Гарантирани Соби
Грција
Халкидики, Прв Крак
Unnamed Road, Polichrono 630 85, Greece
14:00
09:00

Локација: Халкидики / Касандра, Прв Крак / во местото Полихроно на 200 метри од плажа.

Сместување: Располага со модерно опремени четирикреветни апартмани на високо приземје и кат. Апартманите се сотавени од две соби. Една соба со брачен кревет, другата соба со софа и дополнително легло, мини кујна опремена со фрижидер, решо и садови согласно бројот на легла во капацитетот,  купатило/wc, балкон, клима и wi-fi.

Содржини: Бесплатен интернет Ви-ФИ, Бесплатно користење клима,  паркинг простор има на самата улица непосредно пред вилата каде што се паркираат и останати возила од соседните вили.

LAST MINUTE  термин: 14.07.2019 – 21.07.2019 наем 349€

Вила Магда, Полихроно - Цени по лице или по соба за 7 ноќи со вклучен превоз или сопствен превоз

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум две лица во соба (Мин. 2 уплати) | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување.
- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот
ТерминНоќиApp 1/2+2
Апартман за 4 Лица
App 1/2+2
Апартман за 4 Лица
23.06-30.067Продадено/
30.06-07.077*ПродаденоПродадено
07.07-14.077*399Продадено
14.07-21.077*419349
21.07-28.077*419/
28.07-04.087*419/
04.08-11.087*419/
11.08-18.087*419/
18.08-25.087*329/
25.08-01.097169/
01.09-08.097139/
08.09-15.09799/
15.09-22.097Продадено/
22.09-29.09759/

НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување; За користење на сопствен превоз се намалува -10ЕУР од лице.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио/апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Куманово/ Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 80m од вилата.
– Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

Policies of Magda Vila, Polichrono

14:00
09:00
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.

Amenities of Magda Vila, Polichrono

 • Wi-Fi интернет
 • клима
 • телевизија
3.5/5.0
WRITE A REVIEW

Guest Reviews (2 reviews)

avatar

Виолета

Jun, 04, 2018

3.8/5.0

Вилата е во ред, би патувала повторно.

avatar

Емилија

Jun, 04, 2018

3.2/5.0

Ок е сместувањето но доколку не се поправат неколку работи како прозорот во тоалетот, работењето на климата и телевизорот, не би престојувале повтороно во вилата

Овој Аранжман може да го купите во:   ВЕЛЕС
 • МАРТИН ТРАВЕЛ (043 222 255)
КУМАНОВО
 • ЗУЛУ ТРАВЕЛ (078 298 701)
 • ТРАВЕЛ ГЕЈТ (078 200 780)
ТЕТОВО
 • ГАГЕ ТУРС
КИЧЕВО
 • МЕРИДИЈАН (045 222 166)
ОХРИД
 • ЕЛИДА ТУРС (046 257 977)
ПРИЛЕП
 • ХОРОШО (048 403 433)
 • ИНФО ТУРС (048 419 418)
КАВАДАРЦИ
 • САНСЕТ ТРАВЕЛ (043 415 800)
 • СУПЕР ТРАВЕЛ (043 550 773)
ГЕВГЕЛИЈА
 • ДОРИ ТРАВЕЛ (034 218 421)
КОЧАНИ
 • ДАГЛАС ТУРС
СТРУМИЦА
 • АТЛАНТИС
ШТИП
 • АТЛАНТИК (032 394 438)
СКОПЈЕ
 • БАЛКАН ЕКСПРЕС (02 244 3555)
 • ВЕСНА ТУРС ( 02 253 1076)
 • ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ (071 227 837)
 • ЕТЦ ТРАВЕЛ (02 321 6100)
 • ЛИТИУМ ГЛОБУС (078 248 568)
 • ПРАЕ ТУРИЗАМ (02 329 9940)
 • ТЕРА ТРАВЕЛ (02 310 0177)
 

Magda Vila, Polichrono Халкидики, Прв Крак, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo