WaikikiWaikiki

Port Marina Hotel

Расположливост

Хотел
3 *
Грција
Халкидики, Прв Крак
Pefkohori, Pefkohori 63085
Пефкохори
3 ноќи

Локација: се наоѓа 3км после познатиот туристички центар Пефкохори и 6км пред градчето Паљури, на јужниот крај на првиот крак Касандра.
Сместување: хотелот располага со 74 студија, 4 двокреветни соби и 12 фамилијарни соби. Сите соби имаат поглед на градината, морето, или базенот и се опремени со: фрижидер, клима, телевизор, телефон и шпорет.
Содржина: рецепција, ресторан, бар покрај базенот, паркинг.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Плажа: 350 м од песочна плажа
Спорт и забава: базен, фитнес сала, кошаркарско игралиште

Ценовник

 • За резервација и уплата до 30.06.2018 -10% ПОПУСТ за престој во период 08.07-14.07 и 23.09-14.10
 • За резервација и уплата до 30.06.2018 -30% ПОПУСТ за престој во период 09.09-18.09.2018

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЛУС ВО ЕВРА
Соба/Период 27.04-14.05 15.05-13.06 14.06-05.07 06.07-24.08 25.08-15.09 16.09-30.09 01.10-14.10
FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 80 86 127 153 130 88 60
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 93 99 146 176 149 101 69
4 ADL 105 112 165 199 169 114 78
FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 86 91 132 158 135 93 65
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 98 105 152 182 155 107 75
4 ADL 111 119 172 206 175 121 85
STANDARD ROOM GARDEN VIEW
2 ADL 53 58 86 111 88 60 45
1 ADL 53 58 86 111 88 60 45
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 53 58 86 111 88 60 45
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 55 61 89 113 91 62 48
1 ADL 55 61 89 113 91 62 48
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 55 61 89 113 91 62 48
STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL 48 52 77 100 79 54 41
SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW
2 ADL 65 71 111 132 114 72 53
1 ADL 65 71 111 132 114 72 53
3 ADL 75 82 128 152 131 83 61
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 65 71 111 132 114 72 53
1 ADL + 2 CHD (2-13.99) 65 71 111 132 114 72 53
2 ADL + 1 CHD (2-13.99) 65 71 111 132 114 72 53
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 65 71 111 132 114 72 53
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 75 82 128 152 131 83 61
SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW
2 ADL 70 76 117 137 119 78 58
1 ADL 70 76 117 137 119 78 58
3 ADL 81 88 134 158 137 89 66
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 70 76 117 137 119 78 58
1 ADL + 2 CHD (2-13.99) 70 76 117 137 119 78 58
2 ADL + 1 CHD (2-13.99) 70 76 117 137 119 78 58
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 70 76 117 137 119 78 58
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 81 88 134 158 137 89 66
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЛУС ВО ЕВРА
FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 131 137 177 203 180 138 111
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 150 157 203 233 206 158 127
4 ADL 169 176 229 263 233 178 143
FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 136 142 182 209 185 144 116
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 156 162 209 239 212 164 132
4 ADL 175 183 236 270 239 185 149
STANDARD ROOM GARDEN VIEW
2 ADL 85 90 118 143 120 92 77
1 ADL 69 74 102 127 104 76 61
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 78 83 111 136 113 85 70
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 87 93 121 145 123 94 80
1 ADL 71 77 105 129 107 78 64
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 80 86 114 139 116 87 73
STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL 64 68 93 116 95 70 57
SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW
2 ADL 97 103 143 164 146 104 85
1 ADL 81 87 127 148 130 88 69
3 ADL 123 130 176 200 179 131 109
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 91 96 136 157 139 98 78
1 ADL + 2 CHD (2-13.99) 100 105 145 166 148 107 87
2 ADL + 1 CHD (2-13.99) 107 112 152 173 155 114 94
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 116 121 161 182 164 123 103
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 132 139 185 209 188 141 118
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL 102 108 149 169 151 110 90
1 ADL 86 92 133 153 135 94 74
3 ADL 129 136 182 206 185 137 114
1 ADL + 1 CHD (2-13.99) 95 101 142 162 144 103 83
1 ADL + 2 CHD (2-13.99) 104 110 151 171 153 112 92
2 ADL + 1 CHD (2-13.99) 111 117 158 178 160 119 99
2 ADL + 2 CHD (2-13.99) 121 126 167 188 169 128 108
3 ADL + 1 CHD (2-13.99) 138 145 191 215 194 147 123
Мин. престој 5 5 7 7 7 5 5
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа во агенција
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Нема во моментов

Нема во моментов

Услови на Port Marina Hotel

Содржини од Port Marina Hotel

 • бесплатен паркинг
 • кафе бар
 • надворешен базен
 • телевизија
 • фитнес
 • фрижидер

Коментари на Гости (0 коментари)

Port Marina Hotel Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло