WaikikiWaikiki

Hotel Perelik Superior

Расположливост

Не се пронајдени соби
Хотел
4 *
Бугарија
Пампорово
4870 Pamporovo, Bulgaria
14:00
12:00
3 ноќи
15 % Off

>> Цена од:
>> Локација: во центарот на одморалиштето, поврзан со тунел врска со хотелот “Орловец”
>> Капацитет: 7 спрата, 164 двокреветни соби, 9 трокреветни соби, 8 еднокреветни соби
>> Хотелски Содржини: ресторан, италијански ресторан, бар-аперитив бар со билијард и куглање, слаткарница, лоби бар, 2 ноќни барови, 4 конференциски сали, сеф, менувачница, СПA-центар (внатрешен базен, фитнес, сауна, солариум, тангентор, масажа ), трговски центар, електронски игри, аптека, градинка, фризерски салон, ски гардероба за сопствена опрема и ски-училиште
>> Вебстрана: www.perelikpamporovo.com

Ценовник

– 15% за резервации направени до 30.10 и комплетно платени до 05.11
– 10% за резервации направени до 01.12 и комплетно платени до 05.12

Тип на Сместување

16.12 – 25.12

03.01 – 31.03

26.12 – 02.01

ALL Flexy

HB Flexy ALL Flexy

+ Ski pass

HB Flexy  

+ Ski pass

ALL Flexy HB Flexy ALL Flexy

+ Ski pass

HB Flexy  

+ Ski pass

Single room

68 € 59 € 82 € 72 € 81 € 71 € 96 € 85 €
Double room Sup 54 € 48 € 70 € 61 € 66 € 58 € 84 €

74 €

One bedroom App

68 € 59 € 81 € 71 € 81 € 71 € 99 € 85 €
Two bedroom App 64 € 55 € 78 € 68 € 77 € 67 € 94 €

82 €

Трет Возрасен

42 € 36 € 57 € 50 € 52 € 45 € 69 € 60 €
Дете 7 – 11,99 год.

на регуларен кревет

38 € 33 € 50 € 44 € 46 € 41 € 61 €

53 €

Дете 7 – 11,99 год.

на екстра кревет

29 € 25 € 36 € 32 € 36 € 32 € 45 € 40 €
Дете 2 – 6,99 год.

на регуларен кревет

23 € 21 € 24 € 22 € 31 € 27 € 32 €

29 €

* Цени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд

Цената Вклучува:
– 1 ноќевање по лице на избраната услуга
– Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес
– Бесплатно користење на интернет во целиот хотел
– Ски остава за соптвена опрема
– Трансфер до гондолата и назад распоред на рецепција
– Туристичка Такса

Додатоци:
Божиќна вечера /задолжително/ – 31.00 евра по Возрасен и 21.00 евра по Дете 2-11,99 год.
Новогодишна вечера/задолжително/ – 52.00 евра по Возрасен и 30.00 евра по Дете 2- 11,99 год.
Новогодишната вечер е на мени и ја заменува услугата All Inclusive

Намалување:
Дете на екстра легло од 2 – 6.99 год. – бесплатно

Услови на Hotel Perelik Superior

14:00
12:00
// Без пенали за отказ на резервација до 12 дена пред пристигнување во периодите: 16.12 - 25.12 и 03.01 - 31.03 По овој период - 100% пенали // Без пенали за отказ на резервација до 30 дена пред пристигнување во периодите: 26.12 - 02.01 По овој период - 100% пенали // No show 100 % пенали
Дете на екстра легло од 2 - 6.99 год. - бесплатно
15% за резервации направени до 30.10.2017 и комплетно платени до 05.11.2017 10% за резервации направени до 01.12.2017 и комплетно платени до 05.12.2017

Содржини од Hotel Perelik Superior

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • внатрешен базен
 • кафе бар
 • Сауна
 • фитнес

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Perelik Superior Пампорово, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло