WaikikiWaikiki

Hotel Orlovets

Расположливост

Хотел
5 *
Бугарија
Пампорово
4870 Pamporovo, Bulgaria
3 ноќи
15 % Off

>> Цена од:
>> Локација:
400 метри до ски-лифтот, во центарот на одморалиштето, тунел врска со хотелот “Перелик”
>> Капацитет: 10 спрата, 98 двокреветни соби
>> Хотелски Содржини: ресторан “Орловец”, лоби бар, пијано бар, SPA центар (бисер кади, специјализирани програми, внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес сала, солариум, подводна масажа), фризерски салон, 4 конференциски сали, трговски центар, внатрешен паркинг, ски гардероба за сопствена опрема
>> Вебстрана: www.hotelorlovetz.com

Ценовник

– 15% за резервации направени до 30.10 и комплетно платени до 05.11
– 10% за резервации направени до 01.12 и комплетно платени до 05.12

Тип на Сместување

01.12 – 15.12
04.03 – 10.04
16.12 – 25.12
03.01 – 19.01
04.02 – 03.03
26.12 – 02.01 20.01 – 03.02

BB

HB FB BB HB FB BB HB FB BB HB FB
Double Room 28 35 35 34 41 47 57 66 74 37 46

52

Single Room 45 52 52 50 58 64 114 132 148 54 64

71

 • Цени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд

 

Цената Вклучува:
– 1 ноќевање по лице на одбраната услуга
– Бесплатно користење на базен, фитнес, парна бања, сауна
– Бесплатно користење на паркинг
– Трансфер до годола распоред на рецепција
– Туристичка Такса

Максимален Капацитет:
Single room – 1 pax
Double room 2 + 1 pax

Додатоци:
Божиќна вечера /optional /: 32.00 евра по Возрасен и 22.00 евра по Дете (2 – 11,99 год.)
Новогодишна Вечер /задолжително/: 52.00 евра по Возрасен и 33.00 евра по Дете (2 – 11,99 год.)

Услови на Hotel Orlovets

// Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнување во периодите: 01.12 - 15.12 и 04.03 - 10.04 По овој период - 1 ноќ се наплатува // Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнување во периодите: 16.12 - 25.12 и 03.01 - 19.01 и 04.02 - 03.03 По овој период - 1 ноќ се наплатува // Без пенали за отказ на резервација до 25 дена пред пристигнување во периодите: 26.12 - 02.01 По овој период - 100% пенали // Без пенали за отказ на резервација до 15 дена пред пристигнување во периодите: 20.01 - 03.02 По овој период - 1 ноќ се наплатува // No show 100 % пенали
// Дете до 4,99 год. - бесплатносо двајца возрасни // Возрасен и Дете до 4.99 год. - цена за "Single Room" // Дете од 5 - 11,99 год. на екстра легло - 50% попуст од редовната цена // Дете од 5 - 11,99 год. на регуларен кревет - 25% попуст од редовната цена // Возрасен на екстра легло - 25% попуст
15% за резервации направени до 30.10.2017 и комплетно платени до 05.11.2017 10% за резервации направени до 01.12.2017 и комплетно платени до 05.12.2017

Содржини од Hotel Orlovets

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • внатрешен базен
 • кафе бар
 • Сауна
 • телевизија
 • фитнес
 • џакузи

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Orlovets Пампорово, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло