WaikikiWaikiki

Hotel Mursalitsa

Расположливост

Не се пронајдени соби
Хотел
3 *
Бугарија
Пампорово
Пампорово, 4703 Смолян, Bulgaria
14:00
12:00
3 ноќи
20 % Off

>> Локација:  Во тивка шумска област, 400 метри од ски патеките, на 5 км од центарот на Пампорово.
>> Капацитет: Двокреветни соби (2 редовни кревети + екстра кревет, макс 3ад)
Studio (2 редовни кревети + екстра кревет)
App 1 (2 редовни кревети + екстра кревет)
App 2 (4 редовни кревети + екстра кревет)
>> Хотелски Содржини: Спа центар, базен, фитнес сала, сауна, парна бања, масажа, терапија, лоби бар (40 седишта), ресторан / 120 места /, таверна, билијард, перална и пеглање, ски гардеробер, лифт, конференциски сала.
>> Вебстрана: https://www.mursalitsa.com/

Ценовник

-20% за резервации направени до 15.10.2017 и комплетно платени до 25.10.2017
-15% за резервации направени до 15.11.2017 и комплетно платени до 25.11.2017
-10% за резервации направени до 15.12.2017 и комплетно платени до 20.12.2017

Тип на Сместување

01.12 – 22.12
01.03 – 15.04
HB
04.01 – 20.01
HB
23.12 – 27.12
21.01 – 28.02
HB
28.12 – 03.01
HB

Double room

23 32 40 62

Single room

36 50 54

108

Studio 27 36 44

66

One bedroom apartment

за 2 лица*

68 88 114

160

Two bedroom apartment

за 4 лица*

103 115 139

230

Со * цените се по соба

 • Цени во евра за упата во денари по курс 1 евро = 62 мкд

Цената Вклучува:
– 1 ноќевање по лице (освен за Апп) со појадок и вечера
– Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, теретана
– Надворешен паркинг
– Трансфер од/до ски центарот – распоред на рецепција
– Интернет
– Туристичка Такса

Минимум Престој 3 ноќи за Нова Година

Максимален Капацитет:
Double room – 2 + 1 pax
Studio – 2 + 1 pax
One bedroom apartment – 2 + 2 pax
One bedroom apartment – 4 + 2 pax

Додатоци:
Божиќна вечера /опцијонално/ 30.00 евра по Возрасен и 15.00 евра по Дете (7 – 12,99 год.)
Новогодишна Вечер /задолжително/ 50.00 евра по Возрасен и 25.00 евра по Дете (7 – 12,99 год.)

Услови на Hotel Mursalitsa

14:00
12:00
Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнување во периодите: 01.12.2017 - 15.12.2017 and 04.03.2018 - 10.04.2018 По овој период - 1 ноќ се наплатува // Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнување во периодите: 16.12.2017 - 25.12.2017 and 03.01.2018 - 19.01.2018 and 04.02.2018 - 03.03.2018 По овој период - 1 ноќ се наплатува // Без пенали за отказ на резервација до 25 дена пред пристигнување во периодите: 26.12.2017 - 02.01.2018. По овој период - 100% пенали// Без пенали за отказ на резервација до 15 дена пред пристигнување во периодите: 20.01.2018 - 03.02.2018. По овој период - 1 ноќ се наплатува // No show 100 % пенали
// Дете до 4,99 год. - бесплатносо двајца возрасни // Возрасен и Дете до 4.99 год. - цена за "Single Room" // Дете од 5 - 11,99 год. на екстра легло - 50% попуст од редовната цена // Дете од 5 - 11,99 год. on regular bed - 25% попуст од редовната цена // Возрасен на екстра легло - 25% попуст
20% за резервации направени до 15.10.2017 и комплетно платени до 25.10.2017 15% за резервации направени до 15.11.2017 и комплетно платени до 25.11.2017 10% за резервации направени до 15.12.2017 и комплетно платени до 20.12.2017

Содржини од Hotel Mursalitsa

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • внатрешен базен
 • камин
 • Сауна
 • фитнес
 • џакузи

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Mursalitsa Пампорово, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло