WaikikiWaikiki

Jenny Hotel

Расположливост

Хотел
3 *
Грција
Халкидики, Прв Крак
Siviri, 630 77
Сивири
14:00
10:00

Положба : на 100 метри од плажа, на 50 метри од центарот на Сивири
Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или море.
Услуга: ноќевање со појадок и вечера
Содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен (pool bar), snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг…
Плажа: песочна плажа

HOTEL JENNY 3*** / Цени по лице за 7 Ноќевања со појадок и вечера

1 и 2 дете 0-13,99 год. -100% / 1 и 2 дете 14-15,99 год. -70% / 3 и 4 возрасен 16+ год. -50%
*** EB (до 28.02.2018): до 15% ПОПУСТ !
ТерминНоќи/УслугаDBL
(2+1)
EB
(до 31.03)
DBL
(2+2)
EB
(до 31.03)
20.05.20187HB159136159136
27.05.20187HB189161189161
03.06.20187HB219187219187
10.06.20187HB249212249212
17.06.20187HB269229269229
24.06.20187HB299255299255
01.07.20187HB319297319297
08.07.20187HB339316339316
15.07.20187HB369344369344
22.07.20187HB369333369333
29.07.20187HB369333369333
05.08.20187HB369333369333
12.08.20187HB369333369333
19.08.20187HB339306339306
26.08.20187HB289261289261
02.09.20187HB259234259234
09.09.20187HB219187219187
16.09.20187HB199170199170
 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
 • Цените се изразени по лице, во соба според табелата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања според табелите во ценовникот.
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот хотел во Грција
*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите (ХАЛКИДИКИ: 35еур возрасни и 25еур деца под 12год)
* Задолжително патничко осигурување.
* Туристичка такса за престој – се плаќа директно во хотел (од 0,5еур до 4еур од соба по ноќевање, во зависност од категориата на хотелот)
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци.

Услови на Jenny Hotel

14:00
10:00
Отказ согласно општите услови на патување, Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. / *За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) *** * За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Ран Букинг!). // Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.
1 и 2 дете до 13,99 години Гратис, 1 и 2 дете до 14-15,99 -70% Попуст, Трет и Четврт Возрасен -50% Попуст
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ.

Содржини од Jenny Hotel

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • клима
 • Плажа* (доплата)

Коментари на Гости (0 коментари)

Jenny Hotel Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло