WaikikiWaikiki

Hotel Friends

Расположливост

Хотел
3 *
Бугарија
Банско
ul. "Rayna Knyaginya" 2, 2770 кв. Новия град, Bansko, Bulgaria
14:00-00:00
До 12:00 часот
3 ноќи
15 % Off

Early Booking:
20% за сите резервации направени до 30.09 и комплетно платени до 05.10
15% за сите резервации направени до 31.10 и комплетно платени до 05.11
10% за сите резервации направени до 30.11 и комплетно платени до 05.12

Акции:
7=6, 14=12, 21=18 за престој во периодите 01.12 – 25.12 и 09.01 – 22.01 и 06.02 – 15.04

Акциите и Попустите се комбионираат!!!

Ценовник во евра од ноќ за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд

Тип на Сместување

01.12 – 18.12
12.03 – 15.04
19.12 – 25.12
09.01 – 22.01
06.02 – 11.03
02.01 – 08.01
23.01 – 05.02

26.12 – 01.01

Услуга

HB
(Полупансион)
HB
(Полупансион)
HB
(Полупансион)

HB
(Полупансион)

Double room
(Цена по лице)

23,52 25,76 30,24 46,48

Single room

33,04 € 36,40 42,56 64,96
Apartment
( Цена за две Лица)
67,20 73,92 87,36 €

135,52

Deluxe Apartment
( Цена за две Лица )
88,48 98,56 116,48

180,32

 

Цената Вклучува:
1 ноќевање по лице/освен за апартманите, каде е изразена за 2 лица/ со појадок и вечера
Бесплатно користење парна бања, сауна, џакузи, фитнес
Трансфер до првата станица на Ски Гондолата, распоред на рецепција
Паркинг
Хотелско Осигурување, Ресорт такса и 9% VAT

Минимум престој – 3 ноќевања за престој во периодите 02.01 – 08.01 и 23.01 – 05.02!
Минимум престој – 5 ноќевања за престој во периодите 26.12 – 01.01!

Максимален Капацитет
Single room – 1 pax
Double room – 2 Возрасни + 2 деца, или 3 возрасни
Apartment – 2 Возрасни + 2 деца, или 3 возрасни
Apartment Deluxe – 2 Возрасни + 2 деца, или 3 возрасни

Намалување:
Деца до 1.99 год. – Бесплатно
Дете од 2 – 11.99 год. на екстра кревет со 2 возрасни – Бесплатно
Дете од 2 – 11.99 год. со 1 возрасен нема попуст
Две деца 2 – 11.99 год. со еден возрасен -секое дете има -50% попуст на цената за возрасен
Две деца 2 – 11.99 год. со 2 возрасни – првото е бесплатно, второто дете има 50% попуст
Трет возрасен, Возрасен на дополнителен кревет – 30% попуст

Early Booking:
20% за сите резервации направени до 30.09 и комплетно платени до 05.10
15% за сите резервации направени до 31.10 и комплетно платени до 05.11
10% за сите резервации направени до 30.11 и комплетно платени до 05.12

Акции:
7=6, 14=12, 21=18 за престој во периодите 01.12 – 25.12 и 09.01 – 22.01 и 06.02 – 15.04

Акциите и Попустите се комбионираат!!!

Услови на Hotel Friends

14:00-00:00
До 12:00 часот
Без пенали за отказ во рок од 5 дена пред датумот на пристигнување во периодите: 01.12 - 18.12 and 12.03 - 15.04 По овој период - 1 ноќевање се наплатува // Без пенали за отказ во рок од 7 дена пред датумот на пристигнување во периодите: 19.12 - 25.12 and 09.01 - 22.01 and 06.02 - 11.03 По овој период - 1 ноќевање се наплатува // Без пенали за отказ во рок од 9 дена пред датумот на пристигнување во периодите: 02.01 - 08.01 и 23.01 - 05.02 По овој период - 1 ноќевање се наплатува // Без пенали за отказ во рок од 25 дена пред датумот на пристигнување во периодите: 26.12 - 01.01 По овој период - 100% charge applies // No show 100 % пенали
Деца до 1.99 год. - Бесплатно // Дете од 2 - 11.99 год. на екстра кревет со 2 возрасни - Бесплатно // Дете од 2 - 11.99 год. со 1 возрасен нема попуст // Две деца 2 - 11.99 год. со еден возрасен -секое дете има -50% попуст на цената за возрасен // Две деца 2 - 11.99 год. со 2 возрасни - првото е бесплатно, второто дете има 50% попуст // Трет возрасен, Возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст

Содржини од Hotel Friends

  • Wi-Fi интернет
  • бесплатен паркинг
  • камин
  • Сауна
  • џакузи

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Friends Банско, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло