WaikikiWaikiki

Hotel Festa Winter Palace

Расположливост

Не се пронајдени соби
Хотел
5 *
Бугарија
Боровец
2010 Borovets, Bulgaria
3 ноќи
10 % Off

Festa Winter Palace

>> Локација: покрај ски станицата, опколен со борова шума
>> Капацитет: 24 двокреветни соби, 19 соби лукс, 11 апартмани Junior, 12 стандардни апартмани
>> Хотелски содржини: гурмански ресторан, таверна, пијано бар, виски бар, 2 конференциски сали (60 и 20 места), модерен СПА-центар, салон за убавина, интернет, телефон, бизнис услуги на рецепција, сеф, ски гардероба, затворен паркинг на две нивоа (36 места)
>> Велнес и СПА: модерен СПА-центар – затворен базен, фитнес, сауна, парна бања, руска бања, “тропски” туш, спа-капсула, спа-када, разновидни масажи и третмани
>> Вебстрана од хотелот: 

“Early Booking” Попусти:
15% early booking попуст за резервации направени до 30.09 и целосно платени до 10.10
10% early booking попуст за резервации направени до 30.11 и целосно платени до 10.12

“Early Booking” Попусти не важат за додатоците!

Акции: 7=6,за пристигнување во периодите 01.12 до 22.12 и од 08.01 до 15.02 и од 05.03 до 09.04

Акциите не се комбинираат со попустите
Акциите важат откако ќе измине попустот за рано букирање!

Тип на Сместување

01.12 – 21.12 22.12 – 28.12 29.12 – 01.01 02.01 – 13.01 14.01 – 25.01 26.01 – 15.02 16.02 – 04.03

05.03 – 09.04

Услуга

BB BB BB BB BB BB BB BB
Double room 35 50 96 57 46 57 39

36

Junior Suite

42 59 113 67 54 67 46 44
Standard Suite 46 65 124 74 59 74 50

48

Single 54 80 190 102 73 85 58

55

* Цена по лице во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд.

Цената Вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок
Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, термо зона (парна бања, сауна, релакс зона, контраст туш)
Т. Такса

Минимум Престој 5 ноќевања во периодите 22.12 -13.01!

Максимален капацитет:
Double room – 2 + 1 pax или 3+0
Single room – 1 pax
Junior Suite – 2 + 2 pax или 3 + 1 pax
Standard Suite – 2 + 2 pax или 3 + 1 pax

Додатоци:
Вечера – 15,00 евра по лице и 7,00 евра по дете (3 – 12.99 год)
Божиќна вечера – 50,00 евра по лице и 25,00 евра per дете
Новогодишна вечера /Задолжително/ – 100,00 евра по лице и 50,00 евра по дете (3 – 12.99 год)

Услови на Hotel Festa Winter Palace

Без пенали за отказ на резервација до 3 дена пред пристигнувањето во периодите: 01.12 - 21.12 По овој период - 1 ноќевање пенали // Без пенали за отказ на резервација до 5 дена пред пристигнувањето во периодите: 22.12 - 28.12 По овој период - 100% пенали // Без пенали за отказ на резервација до 30 дена пред пристигнувањето во периодот: 29.12 - 01.01 По овој период - 100% пенали // Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнувањето во периодите: 02.01 - 13.01 и 26.01 - 15.02 и 14.01 - 25.01 По овој период - 1 ноќевање пенали // Без пенали за отказ на резервација до 9 дена пред пристигнувањето во периодите: 16.02 - 04.03 и 05.03 - 09.04 По овој период - 1 ноќевање пенали No show 100 % penalty
Деца до 2,99 год - бесплатно // Прво Дете од 3 - 12,99 год на екстра кревет со 2 возрасни - бесплатно // Втор Дете од 2 - 12.99 год сместено на екстра кревет со 2 возрасни - 70% попуст // Дете од 3 - 12.99 год сместено на a regular bed со 1 возрасен - 50% попуст // Трет возрасен на екстра кревет - 30% попуст
15% за резервации направени до 30.09.2017 и комплетно платени до 10.10.2017 10% за резервации направени до 30.11.2017 и комплетно платени до 10.12.2017

Содржини од Hotel Festa Winter Palace

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Festa Winter Palace Боровец, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло