WaikikiWaikiki

Hotel Calypso

Расположливост

Хотел
2 *
Грција
Халкидики, Прв Крак
Chaniotis 630 85, Greece
Ханиоти
15 % Off

CALYPSOЛокација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти
Хотелски содржини: базен со 2 нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот и вечерата, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет…
Опис: Хотелот се наоѓа на магистралниот пат, на излез од Ханиоти. Сите сместувачки капацитети поседуваат мини кујна- нема можност за готвење, бања со туш кабина или када, фен за коса, сателитска TV, балкон, клима уред, менување на пешкири и постелнина како чистење на објектот се врши секој трет ден.
Сместување: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior. Собите се наоѓаат на високо приземје, прв и втор кат. Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња
Плажа: 150m од плажа; околу 50m од центарот на Ханиоти.
Спорт и забава: базен
Услуга: BB ( Спиење со појадок )

Ценовник

Calypso Hotel 2* RP Summer 2018

* Цени по соба од ноќ во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд
* ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2017 EBD
* УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
Тип на СобаУслугаБрој на лица27.04-31.0501.06-05.0706.07-31.0701.08-25.0826.08-31.0801.09-23.0924.09-01.10
Double Room EcoBB2Ad31455867584531
Double Room EcoBB2Ad+1ch(0-1)31455867584531
Double Room EcoBB2Ad+1ch(2-5)31455867584531
Double Room EcoBB2Ad+1ch(6-11,99)39567384735639
Single RoomBB1Ad26374654463726
Double RoomBB2Ad35516575655135
Double RoomBB2Ad+1ch(0-1)35516575655135
Double RoomBB2Ad+1ch(2-5)35516575655135
Double RoomBB2Ad+1ch(6-11,99)44648093806444
Triple RoomBB3Ad476887100876847
Triple RoomBB3Ad+1ch(0-1)476887100876847
Triple RoomBB3Ad+1ch(2-5)56811031191038156
Triple RoomBB3Ad+1ch(6-11,99)56811031191038156
Double Room Pool View or Sea ViewBB2Ad38567080705638
Double Room Pool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(0-1)38567080705638
Double Room Pool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(2-5)38567080705638
Double Room Pool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(6-11,99)477088100887047
Мин. Престој2357532

Calypso Hotel 2+* (C Sup) EB -15% за рез. до 31.12

* Цени по соба од ноќ во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд
* Цените се валидни за резервации до 31.12.2017
* УПЛАТА 25% ВЕДНАШ, 25% НАЈКАСНО ДО 30.04.2018 И 50% 14 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
Тип на СобаУслугаБрој на Лица27.04-31.0501.06-05.0706.07-31.0701.08-25.0826.08-31.0801.09-23.0924.09-01.10
Double RoomEcoBB2Ad27395057503927
Double RoomEcoBB2Ad+1ch(0-1)27395057503927
Double RoomEcoBB2Ad+1ch(2-5)27395057503927
Double RoomEcoBB2Ad+1ch(6-11)33496270624933
Single RoomBB1Ad22314046403122
Double RoomBB2Ad30445564554430
Double RoomBB2Ad+1ch(0-1)30445564554430
Double RoomBB2Ad+1ch(2-5)30445564554430
Double RoomBB2Ad+1ch(6-11)38546879685438
Triple RoomBB3Ad41587486745841
Triple RoomBB3Ad+1ch(0-1)41587486745841
Triple RoomBB3Ad+1ch(2-5)496988101886949
Triple RoomBB3Ad+1ch(6-11)496988101886949
Double RoomPool View or Sea ViewBB2Ad32496068604932
Double RoomPool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(0-1)32496068604932
Double RoomPool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(2-5)32496068604932
Double RoomPool View or Sea ViewBB2Ad+1ch(6-11)40617585756140
Минимум Престој2357532

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ 5 ДЕНА ПО ПОТВРДА НА РЕЗЕРВАЦИЈА ОДОБРУВАМЕ -7,5% ПОПУСТ НА “EARLY BOOKING” ПОНУДАТА

Нема во моментов

Услови на Hotel Calypso

Содржини од Hotel Calypso

Коментари на Гости (0 коментари)

Hotel Calypso Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло