WaikikiWaikiki

Grigoriu Vila

Расположливост

Апартмани и Студија
Грција
Халкидики, Прв Крак
Kon/Poleos 8, Kallithea 630 77, Greece
Калитеа
14:00
10:00

Вила “Grigoriou”, се наоѓа во строгиот центар на Калитеа односно на II пешачка зона, опкружена со многу продавници, бутици, ресторани, играчници за деца, кафе барови.. веднаш наспроти вила “Theano” и на 170m од плажа. Вилата располага со 1/3 (спална и одделен кревет) и 1/4 (мал брачен и две одделни легла) студија на I-ви кат. Опремени со: одделна кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, огромни балкони (со масичка со столчиња) со поглед кон дворот и шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ

Вила Григори, Калитеа

ТерминНоќи1/3 студио1/4 студио
01.09 – 08.097*120130
08.09 – 15.097*8590
15.09 – 22.097*6570
22.09 – 29.097*5050

НАПОМЕНА

Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 150m од вилата (на булеварот);
– Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.

 

Услови на Grigoriu Vila

14:00
10:00

Содржини од Grigoriu Vila

  • Wi-Fi интернет
  • клима

Коментари на Гости (1 коментари)

avatar

Жарко

Mar, 16, 2018

Солидно сместување

4.5/5.0

Grigoriu Vila Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло