WaikikiWaikiki

Galini Hotel

Слободни Соби

Апартмани и Студија
2 *
Грција
Евија
Beach Road St Nicholaos, Παραλιακή Οδός Αγίου Νικολάου, Αιδηψός, Edipsos 343 00, Greece
14:00
10:00
20 % Off

Хотел Галини се наоѓа на Едипсос во Северна Евија, еден од најпопуларните и космополитски бањски градови во Грција. Корисните својства на термалните извори комбинирани со кристално чистите води на Егејскиот Залив, бујното зеленило, прекрасното зајдисонце и гостопримливио дух на жителите го прават Едипсос идеална туристичка дестинација, особено за летниот период од годината. Пошироката област е полна со предизвици. Живописните села, манастирите, песокливите плажи и баровите се некои од бескрајните избори кои им се понудени на посетителите.

 -20% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020
 -15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020
 -10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020

Hotel Galini 2* (Edipsos, Agios Nikolaos)

** ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА **
** ЦЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕВРО = 62 МКД **
- Дете од 0-12,99 БЕСПЛАТНО и Второ Дете само во "FAMILY SEA VIEW" до 12,99 БЕСПЛАТНО
- Деца од 13-15,99 ПОПУСТ -75%
- Трето Лице -50%
- Четврто Лице во FAMILY ROOM Бесплатно
ТЕРМИНИУСЛУГАDBL SEA VIEW (2+1)FAMILY SEA VIEW (2+2)
24.05-31.05.20207HBПродадено!Продадено!
31.05-07.06.20207HBПродадено!Продадено!
07.06-14.06.20207HB189Продадено!
14.06-21.06.20207HB229Продадено!
21.06-28.06.20207HB239Продадено!
28.06-05.07.20207HB249339
05.07-12.07.20207HB269359
12.07-19.07.20207HB289389
19.07-26.07.20207HB329399
26.07-02.08.20207HB329399
02.08-09.08.20207HB329399
09.08-16.08.20207HB299379
16.08-23.08.20207HB269339
23.08-30.08.20207HB249289
30.08-06.09.20207HB239279
06.09-13.09.20207HB179229
13.09-20.09.20207HB159199
20.09-27.09.20207HB119159

* Во основните цени не се пресметани попусти.
* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги
*** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***

Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 2 НЕДЕЛИ (15 ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот писмено ќе дозволи поинаку.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга во термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
* Чадори и Лежали на плажа
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
* Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 45 € (35 € деца 02-12г.)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Услови на Galini Hotel

14:00
10:00

Содржини од Galini Hotel

 • Wi-Fi интернет
 • бесплатен паркинг
 • клима
 • лифт
 • Плажа (Бесплатно)
 • Ресторан
 • телевизија

Коментари (0 коментари)

Места за Посета

Крстарење и Посета на Грчките Сејшели

ПОВЕЌЕ

Посета на островот Скијатос

ПОВЕЌЕ

Посета на градот Атина

Античка Атина, град со ѕидови, бил моќен градски државен центар на уметноста, знаењето и филозофијата, седиштата на академијата за плато и лицејот на Аристотел, широко се нарекува лулка на западната култура и родното место на демократијата. Наследството од класичната ера е се уште очигледно во градот, претставен од антички знаменитости и уметнички дела, најпознат за

ПОВЕЌЕ

Посета на градот Халкида и плажата Аликес

ПОВЕЌЕ

Посета на манастирите Св. Давид и Св. Јован Рускин, Прокопиј

ПОВЕЌЕ

Galini Hotel Евија, Грција

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилија
 • Пријатели
 • Соло