WaikikiWaikiki

Asimenia Vila

Расположливост

Апартмани и Студија
Грција
Халкидики, Прв Крак
Polychrono 630 85, Greece
Полихроно
14:00
10:00

Локација: Халкидики / Касандра, Прв Крак во Полихроно, на 5 минути од градската плажа

Сместување: трокреветни студиа, трокреветни апартмани како и четворококреветни апартмани. Единиците се распоредени во модерна зграда, со приземје и првкат опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон или тераса, клима уред и ТВ.

Содржини: Клима (Бесплатно), Интернет Ви-Фи (Бесплатно)

Вила Асименија, Полихроно - Наем на Студио/Апартман за 7 ноќи

- Цените се изразени за наем по соба за 7 ноќи.
- Цените се изразени во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд
- Попустот не важи за ПРОМО смените.
ТерминНоќиSTD 1/3APP 1/3APP 2/2
12.08-19.087345382450
19.08-26.087314348409
26.08-02.097273302356
02.09-09.097227252297
09.09-16.097182202237
16.09-23.097146162190
23.09-30.097117129152

Цените се дадени за превоз по лице, во термини според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
Употребата на клима уред е бесплатна во објектите (каде што е достапен)
Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
* Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените се објавени во Ценовник бр.1, Грција апартмани 2018, со важност до 28.02.2018 година.
* Цените со попуст, важат со уплата од 50% од износот при резервација и доплата на аранжманот до 30.04.2018 година.
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
Препорачуваме “Осигурување од ризик – отказ на аранжман“ !

Услови на Asimenia Vila

14:00
10:00

Содржини од Asimenia Vila

  • Wi-Fi интернет
  • клима
  • телевизија

Коментари на Гости (0 коментари)

Asimenia Vila Халкидики, Прв Крак, Грција

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

  • Бизнис
  • Парови
  • Фамилијарен
  • Пријатели
  • Соло