WaikikiWaikiki

Aquaworld Resort Budapest

Слободни Соби

Не се пронајдени соби
Хотел
4 *
Унгарија
Будимпешта
Budapest, Íves út 16, 1044 Hungary
15:00 - 00:00
00:00 - 11:00

РЕДОВНА


EARLY BOOKING


LAST MINUTE


SPECIAL OFFER


Aquaworld Resort Budapest 4* еден од најпознатите Велнес и СПА хотели лоциран во главниот град на Унгарија, кралицата на Дунав, убавата Будимпешта. Хотелот во својот состав располага со единствениот Ориентал Велнес, СПА и фитнес центар поставен на 3 нивоа, вистински рај за сите оние во потрага по релаксација и задоволување на сите сетила како и еден од најголемите тематски затворени аквапаркови во Европа, уникатниот Aquaworld за авантуристите. Богатата СПА понуда на хотелот нуди за секого по нешто, од активна реакреација до комплетна релаксација на Ваша услуга се егзотични бањи, СПА и релаксациони базени, парна бања, уникатниот свет на сауни, третмани за лице и тело, масажи, клупи за релаксирање… и многу повеќе!
Ве покануваме да го откриете Аква Светот на Будимпешта овој Ноември, во комбинација со боите на еден од најубавите божиќни пазари во Европа, предновогодишниот Адвент во Будимпешта, изобилство од бои, вкусови и мириси кои вистински ќе Ви ја стоплат душата оваа есен.

Услови на Aquaworld Resort Budapest

15:00 - 00:00
00:00 - 11:00
За отказ од 15-30 дена пред поаѓање се задржува 50% од вкупната цена. За отказ од 0-15 дена пред поаѓање се задржува 100% од вкупната цена.
Миленичиња се дозволени на барање со извесна доплата.

Содржини од Aquaworld Resort Budapest

 • Spa & Welness Centre
 • бесплатен паркинг
 • внатрешен базен
 • конференциска сала
 • Ресторан
 • Сауна
 • фитнес
 • џакузи

Коментари (0 коментари)

Aquaworld Resort Budapest Будимпешта, Унгарија

Вашето мислење

Резервациски Број

Пин Код

Име на коментарот

Вашиот коментар

Тип на патување?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилија
 • Пријатели
 • Соло