WaikikiWaikiki

Apart Hotel Lucky

Расположливост

Не се пронајдени соби
Хотел
5 *
Бугарија
Банско
ul. "Kir Blago Todev" 4, 2770 кв. Глазне, Bansko, Bulgaria
15 % Off

hotel lucky bansko

>> Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
>> Капацитет: 127 студија и апартман
>> Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
>> Вебстрана од хотелот: www.luckybansko.com

Акции:
7=6, 14=12 важи за периодите 08.01- 20.01 и 11.02- 10.04

Попусти за рана резервација:
– 15 % за резервации до 15.10.2017 комплетно платени до 30.10.2017
– 10 % за резервации до 30.11.2017 комплетно платени до 01.12.2017

*Попустите не се комбинираат!

Тип на сместување

01.12 – 20.12
05.03- 10.04
BB
21.12 – 27.12
03.01- 07.01
22.01- 17.02
BB
28.12 – 02.01
BB
08.01- 21.01
BB
18.02 – 04.03
BB
Studio Lux 34 € 47 € 83 € 38 €

/

Studio Lux – single use

54 € 77 € 167 € 62 € 65 €
Apartment Lux 45 € 56 € 94 € 47 €

/

Apartment Delux

54 € 67 € 103 € 57 € 61 €

Apartment Executive

68 € 79 € 110 € 71 €

74 €

2 bedroom Apartment Lux 49 € 53 € 102 € 51 €

52 €

Цена во евра за уплати во денари по курс 1 евро = 62 мкд

Цената Вклучува:
– 1 ноќевање по лице со појадок
– Бесплатно користење на БИОбазен со хидро-масажа, солен базен, релакс зона, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
– Бејбиситер за деца од 3 до 6 год од 08:00 до 22:00h
– Wi-Fi
– Шатл до првата станица на Гондолата, распоред на рецепција
– Хотелско осигурување, ресорт такса и 9% VAT

Минимум Престој 4 ноќи за периодите 21.12 – 27.12 и 28.12 – 02.01!

Максимален Капацитет
Studio Lux 2 + 1 дете
Studio Lux – single use 1 лице
Apartment Lux 2 + 1 лице дете
Apartment Delux 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
Apartment Executive 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
2 bedroom Apartment Lux 4 + 1 лице/ минимум 4 fully paying guests

Услови на Apart Hotel Lucky

Дете до 3,99 год со 2 возрасни - бесплатно // Прво Дете 4 - 11,99 год на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно на BB // Второ Дете 4 - 11,99 год на дополнително легло со 2 возрасни во apartment deluxe / executive - бесплатно на BB // Трето Дете4 - 11,99 .o на дополнително легло со 2 возрасни во apartmnet deluxe / executive - 15,00 евра од ден на BB // Едно Дете 4 - 11,99 год на регуларен кревет со 1 Возрасен во studio - 20% попуст од цената за возрасен // Две деца 4 - 11,99 год со 1 Возрасен во studio - секое дете има 50% попуст од цената за возрасен // Возрасен на дополнително легло - 40% попуст

Содржини од Apart Hotel Lucky

Локација: Банско

 • Wi-Fi интернет
 • внатрешен базен
 • клима
 • Сауна
 • трансфер
 • фитнес
 • џакузи

Коментари на Гости (0 коментари)

hotel lucky bansko

Apart Hotel Lucky Банско, Бугарија

Вашиопт целокупен впечаток од овој објект

Број на Резервација

Пин Код

Наслов на Вашиот коментар

Вашиот коментар

Каков тип на патување беше ова?

 • Бизнис
 • Парови
 • Фамилијарен
 • Пријатели
 • Соло